Хвороби

Мігрень: як зняти біль

Мігрень: як зняти біль Поширені причини мігрені (www.woman.ru)

В книзі В.П. Ефроімсона «Геніальність і генетика» мігрень відноситься до захворювань творчо обдарованих людей. Симптоми захворювання зустрічалися у Юлія Цезаря, Л. Бетховена, П. Чайковського, К. Маркса, З. Фрейда, А. Чехова.

Чому ж розвивається мігрень і як зняти напад. Мігрень зазвичай починається в дитячому віці, у підлітків в період статевого дозрівання або в молодому віці. При цьому напади мають меншу інтенсивність і повторюються з меншою періодичністю в міру збільшення віку. У жінок мігрень розвивається в середньому в 3 рази частіше, ніж у чоловіків, і може бути проявом менопаузи. Захворювання має генетичні причини — серед родичів хворого воно зустрічається в 60% випадків і більше, зазвичай же поширеність не перевищує 30%.

Чинники, що викликають напади мігрені, називаються тригерами. Провокувати симптоми можуть:

 • продукти харчування. Це сир, шоколад, інжир, цитрусові, молоко, алкоголь (особливо червоне вино).
 • голодування, тривале дотримання вкрай суворої дієти.
 • різка зміна погоди, далекі і тривалі відрядження, поїздки (особливо зі зміною часових поясів).
 • недолік сну, неповноцінний нічний сон і, навпаки, надлишок, сон в нетипове час.
 • інтенсивне фізичне навантаження, особливо супроводжується психо-емоційним перенапруженням, нетипова для людини фізичне навантаження.
 • стресові ситуації, хронічний стрес. при цьому «стрес» означає будь-яку активну переживання, в тому числі і позитивне.
 • у жінок відзначається зв’язок з менструацією — симптоми можуть проявлятися за кілька днів до початку або під час менструації, інтенсивність мігрені може змінюватися при вагітності.
 • яскравий або мерехтливе світло, це може бути як сонячне світло, так і мерехтливий монітор комп’ютера.
 • постійний фоновий шум, робота в умовах вібрації.
 • сильні і різкі запахи.
 • прийом деяких препаратів — оральні контрацептиви і замісна гормону льная терапія, резерпін, препарати з групи нітратів.

Потрібно відзначити, що тригери можуть бути індивідуальними. Важливо з’ясувати, що саме викликає напади мігрені і допомагає їх знімати в кожному конкретному випадку.

Класична мігрень, лікування

Мігрень: як зняти біль Порушення зору при класичній мігрені (www.dikul.net )

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Класична форма захворювання частіше зустрічається у людей з певним набором психологічних якостей. Такі люди складно будують взаємини з оточуючими, нетерпимі до помилок інших, честолюбні і амбітні. Класична мігрень може розвиватися в будь-якому віці, частіше — у жінок, при цьому чітко простежується спадковий фактор. З віком напади можуть відбуватися рідше або ж зовсім припинятися при настанні менопаузи, купірувати напад стає все легше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як зняти втому з ніг в домашніх умовах

Класичну мігрень легко розпізнати по поєднанню характерних ознак:

 • Порушення зору. Можуть з’являтися «прогалини» або сліпі плями, які спотворюють картину світу. Іноді ця «сліпа зона» може мерехтіти. Подібні симптоми є частиною аури, що є передвісником мігрені у 30% людей.
 • Головний біль. Біль одностороння, пульсуюча, захоплює скроню, лоб, щоку і область очі. При цьому біль може переміщатися з одного боку на іншу. Больові відчуття при кожному нападі однакові, змінюється тільки їх інтенсивність і тривалість. Біль може тривати до 6 годин.
 • Нудота і блювання, яка не залежить від прийому їжі.
 • Зміна кольору обличчя (почервоніння або збліднення), пітливість, відчуття прискореного серцебиття.
 • Невмотивоване почуття тривоги, яке не пов’язане з подіями навколо подіями.

Для купірування нападу мігрені в цьому випадку слід:

 1. За можливості заснути, це найбільш ефективно для полегшення нападу мігрені. Після сну симптоми проходять або істотно пом’якшуються.
 2. Якщо заснути негайно неможливо, слід обмежити дію дратівливих факторів — яскравого світла, гучних звуків, різких запахів.
 3. Прийняти ефективне для конкретної людини снодійний засіб. Якщо блювота ускладнює прийом таблетованих препаратів, можна використовувати препарати в ін’єкційної формі.
 4. Прийняти знеболюючий засіб. Слабка головний біль може пройти від прийому звичайної ацетилсаліцилової кислоти, більш серйозні випадки часто вимагають прийому рецептурних засобів — препаратів ріжків. Також препарати ріжків ефективні для профілактики мігрені.
 5. При наявності болю — прийняти препарат кофеїну, що знімає судинний компонент нападу. Також ефективні симптоматичні засоби — бета-блокатори, що усувають прискорене серцебиття і нудоти.

Симптоматична мігрень і еквіваленти мігрені, лікування

Мігрень: як зняти біль Локалізація болю при мігрені (plazamed.com.ua)

Симптоматична мігрень розвивається при органічних ураженнях головного мозку: атеросклерозі артерій головного мозку, пухлинах, інсульті. Подібні напади мігрені характеризуються появою строго односторонньої головного болю, яка рідко супроводжується нудотою або блювотою (або ж ці прояви виражені слабо). Для того щоб знати, що саме робити при нападі мігрені, важливо розуміти причину розвитку захворювання.

Відмінності симптоматичної мігрені від класичної форми захворювання:

 • відсутні будь-які провокуючі фактори (тригери) , напад може статися на тлі повного благополуччя.
 • відсутня характерна аура, сильні симптоми розвиваються раптово, їх неможливо спрогнозувати.
 • напади короткочасні, рідко тривають більше 30-60 хвилин.
 • інтенсивність і частота нападів поступово зростає, несмот я на профілактичні заходи та медикаментозне лікування.
 • збереження поганого самопочуття в період між нападами. Для класичної форми мігрені характерно відмінне самопочуття після нападу. У цей період ніщо не нагадує про можливість повторення симптомів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як зняти запалення геморою в домашніх умовах

Варто звернути увагу на еквіваленти мігрені. Це стану, коли під час нападу замість типової і очікуваної головного болю з’являються переймоподібні болі в животі і блювота, прискорене серцебиття, підвищення температури тіла, порушення сну (безсоння або сонливість), запаморочення і потемніння в очах (аж до втрати свідомості). Незважаючи на незвичність симптомів, так теж може проявлятися мігрень, причому з розвитком характерною аури на початку нападу.

Як ефективно зняти біль при мігрені в цьому випадку:

 1. На самому початку нападу слід прийняти препарат з групи нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ), зазвичай це один з видів ацетилсаліцилової кислоти.
 2. При нападі необхідно прийняти препарат, що блокує дію серотоніну — Суматриптан. Цей препарат називають «золотим стандартом» лікування мігрені.
 3. В важких випадках, особливо при болю на тлі пухлин головного мозку, найбільшу ефективність мають препарати глюкокортикостероїдів. Препарати цієї групи можна приймати виключно за призначенням лікаря.
 4. Інший хороший, але не завжди доступний варіант лікування — кисневі інгаляції.

Кластерний головний біль, лікування

Мігрень: як зняти біль Особливості кластерного головного болю (131.by)

Кластерний головний біль частіше розвивається у чоловіків, зазвичай у віці 27-30 років. Розвиток симптомів має зв’язок з тривалістю світлового дня — найчастіше напади з’являються через 2 тижні після найкоротшого і найдовшого, дня в році.

Існують 3 варіанти кластерного головного болю, які відрізняються по частоті симптомів:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 1. Епізодичне варіант, найчастіший (до 80% випадків). Напади повторюються 1-3 місяці поспіль, після чого зникають на тривалий час (до 1 року).
 2. Хронічний, при якому напади розвиваються частіше і гірше піддаються лікуванню. «Світлі проміжки» без нападів відсутні протягом 12 місяців і більше.
 3. Хронічний пароксизмальної. Схожий на мігрень, але не супроводжується нудотою, блювотою і запамороченням, а також добре усувається препаратами з групи НПЗЗ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мігрень симптоми і лікування - як зняти біль? Що таке мігрень і як лікувати мігрень народними засобами?

Приступ кластерного головного болю зазвичай розвивається через 2-3 години після засипання, аура при цьому відсутня. Біль інтенсивна, стійка, строго одностороння, може супроводжуватися сльозотечею, закладеністю носа, припливом крові до обличчя. Приступ звичайно триває до 45 хвилин, зрідка — до 3 годин. Іноді біль може пройти так само швидко, як і з’явилася, людина навіть не встигає подумати про те, як зняти напад мігрені. У певних випадках біль може поширюватися на обличчя і зуби, що змушує помилково звертатися до стоматолога для лікування.

Потрібно чітко знати, які саме чинники провокують розвиток нападу:

 • прийом алкоголю , незалежно від дозування.
 • прийом препаратів Нітрогліцерину.
 • вживання продуктів, що підвищують рівень гістаміну: шоколад, полуниця, яйця, риба і рибні продукти, горіхи.

На жаль, кластерні головні болі найгірше піддаються лікуванню. Як зняти головний біль в цьому випадку:

 1. Усунути додаткові дратівливі чинники — яскраве світло, вібрацію, різкі і монотонні звуки, запахи.
 2. Якщо є така можливість, провести інгаляцію з чистим киснем протягом 15 хвилин.
 3. Прийняти знеболююче лікарський засіб, особливо ефективні препарати Індометацину.
 4. При неможливості прийому препарату в таблетках, можна ввести внутрішньовенно Баралгин.
 5. Як «відволікаючого заходи» буде корисним масаж шиї або тепло на область шиї.
 6. Для профілактики нападів ефективні препарати ріжків, які повинен призначати виключно лікар.

Профілактика мігрені

Мігрень: як зняти біль Основні напрямки профілактики мігрені (zdorovko.info)

Безумовно, під час нападу на перше місце виходь питання про те, як полегшити відчуття. Проте, краще запобігти розвитку нападу, ніж на практиці з’ясовувати, як зняти біль при мігрені. У період між нападами больові відчуття зникають повністю, але це не привід забувати про захворювання.

В плані профілактики варто приділити увагу:

 • усунення тригерів — провокують розвиток класичної мігрені факторів, про які докладно йшлося вище.
 • нормалізації режиму, достатньої тривалості нічного сну.
 • роботі з психотерапевтом, спрямованим на розслаблення факторам.
 • лікування основного захворювання при симптоматичної мігрені .
 • прийому лікарських засобів — бета-блокаторів, п Репарати метісергід, глюкокортикостероїдів. Природно, ці препарати повинні підбиратися виключно лікарем-фахівцем.

При мігрені потрібно обов’язково перебувати під наглядом невропатолога.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Коли болить голова, нежить, слабкість, а температури немає

Maxim

Шийні болю при повороті голови

Maria

До якого лікаря звертатися при головних болях

Lamaxima

Чим небезпечне видалення лімфатичних вузлів

Dmitry

Основні причини того, що паморочиться голова і нудить

Dmitry

Задишка з запамороченням і слабкістю — важливі симптоми багатьох хвороб

Lamaxima

Що робити, коли болить голова

Dmitry

Млявість у м’язах

Sasha

Синдром слабкості синусового вузла: симптоми, причини і лікування

Alfonso

Причини прострілів в голові

Undershmidtther

Чому виникає слабкість після ГРВІ

Coolio

Слабкість в м’язах: причини і лікування

Coolio

Залишити коментар