Здоров'я

Медитація для початківців в домашніх умовах: як навчитися правильно медитувати? З чого почати медитацію для початківців? Способи медитації для початківців

Ті, хто хоч раз брав цю енергопрактіку на собі, твердять, що відчуття під час медитації незрівнянні ні з чим. Це зовсім інший рівень сприйняття світу і самого себе.

 • До такої практики вдаються, перш за все, щоб відпочити. 15-хвилинна медитація здатна замінити кілька годин міцного глибокого сну. Все-таки дуже багато що залежить від нашої нервової системи. Зайва тривожність, відчуття провини, переживання за близьких родичів — все це здатне позбавити нас спокою, але за допомогою медитації його можна повернути знову.
 • Таку методику практикують, як спосіб надихнутися новими ідеями. Ми навіть не уявляємо собі, як зв’язані по руках і ногах своїми проблемами і порожніми переживаннями. Вони приросли до нас, і вже є частиною нас самих, наших принципів, амбіцій і характеру, який ми заробили за допомогою, як ми звикли говорити, досвіду (одна з інтерпретацій слова проблема). Як можна генерувати нові ідеї, якщо наші зовнішні подразники щільно засіли в наших головах?

Медитація — це відмінний спосіб переосмислити цінності і зрозуміти, в який бік коштує рухатися далі.

 • Для переважної меншості практикують медитацію ця практика лише провідник в інші портали і сектора. Найчастіше вона має духовно-релігійний фундамент. Такі люди не мають на меті пошуку відповіді на якийсь побутовий безглузде запитання. Плануючи між світами, вони осягають секрети світобудови і можуть навіть ознайомитися зі своїми минулими життями.
 • Це спосіб відключити свій розум для подорожі в інші світи. Ми не можемо судити про достовірність таких практик. Очевидці є і були завжди. Але, якщо ви перед собою ставите саме метафізичне подорож вашої душі по ін. Світах, то вам варто звернутися до дипломованого фахівця, тому що це дуже важкий шлях, в якому вам дійсно потрібно наставник. Практикуючи медитацію для початківців в домашніх умовах, ви навряд чи отримаєте очікуваний ефект.

Правила медитації для початківців

Для початківців правильна медитація — це запорука бажаного успіху. У кожного вчення є правила, і дана енергопрактіка не стала винятком із правил. Щоб ви змогли відчути на собі це блаженне задоволення від перемикання вашої свідомості всередину свого внутрішнього несвідомого, вам варто вивчити невеликий список правил, який допоможе вам у досягненні вашої мети:

 • Щоб осягнути всю красу бажаного ефекту від медитації, варто внести її в список ваших щоденних обов’язків. Перший час категорично заборонено пропускати дні, інакше кожен наступний раз після перерви вам потрібно буде починати заново. Зробіть медитацію вашим щоденним ритуалом, як ранкове умивання і вечірній душ.

Для новачків медитацію варто проводити 2-3 рази в день по 15-20 хв . Люди, які вже прийшли до розуміння того самого свідомого відпочинку, віддають перевагу займатися медитацією рано вранці і ввечері після робочого дня. Таким чином, ви заряд енергії на весь день і підготуєте своє моральний і фізичний стан до нового дня, а ввечері зніме зайву напругу і стрес.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

 • Друге правило — це атмосфера. Вона повинна бути тихою, спокійною і затишною. Виберіть місце для медитацій і займайтеся там. Це допоможе вам налаштуватися на енергетичний лад.
 • Постарайтеся розслабитися, а, вірніше, зробіть все залежне від вас, щоб допомогти вашій свідомості відсторонитися від проблем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Засіб від головного болю в домашніх умовах

Постарайтеся направити своє увагу на дихання або, ще краще, дотримуйтесь в такт мантре — це допоможе вам відсторонитися від реального світу, і ви самі не помітите, як станете дивитися очі в очі своїй свідомості.

Способи медитації для початківців

Спосіб медитації визначає ваш рівень. Потрібно сказати, що всі способи ефективні і зможуть вам допомогти насолодитися самотністю своєї свідомості. Є безліч авторських технік медитації для початківців, але основні тільки дві:

 • Активна медитація. Процес цієї практики проходить як невпинна зміна поз або Асанов. Такий метод медитації підходить людям, рівень яких уже може дозволити їм самостійно підбирати асани для медитації. Нерідко до такої практики вдаються тренери бойових мистецтв на своїх тренуваннях. Цей метод краще розглядати, як індивідуальний. Практикуючи активну медитацію регулярно, ви незабаром прийдете до розуміння, як зробити вашу методику краще для вас.
 • Пасивна медитація — це процес відключення свідомості за допомогою однієї або двох поз. Найпоширеніша — це поза Лотоса. Вона сама комфортна для входження в транс. Такий метод медитації часто використовується для початківців, але він нічим не гірше активної медитації, тому досвідчені шанувальники цієї культури також використовують пасивну медитацію або практикують відразу два методи змінно.

Цікаво знати, що гіпноз — це теж в якійсь мірі медитація. Людина відключається від своєї свідомості і звертає свій погляд всередину себе. Нерідко психологи вдаються до такої практики, щоб відкопати в глибинах пам’яті проблему підопічного, прожити її, змиритися і відпустити.

Тільки ось, прокидаючись, людина не пам’ятає про свою бесіду з психологом під час гіпнозу, чого не можна сказати про медитації. Люди із задоволенням розповідають, як відкрили для себе маленькі секрети енергетичного світу: бачили свою ауру, бачили свої минулі життя або дуже далекі спогади, усувалися від тіла і робили позаземні подорожі.

Вправи для медитації для початківців

Медитація — це введення себе в транс. Погодьтеся, завдання не з легких. Тим більше, якщо ви хочете зробити це самостійно без будь-чиєї допомоги. Ви повинні бути готові до того, що у вас вийде далеко не з першого разу. Думки будуть заважати вам. Тут потрібно старанність. У цьому розділі будуть описані уроки медитації для початківців, які допоможуть вам прискорити процес успіху медитації:

 • Після важкого робочого дня постарайтеся відсторонитися від думок. Прийміть душ, повечеряйте, переодягніться в теплий одяг і лягайте в ліжко зручніше. Одним словом, зробіть все, щоб усунути дратівливі чинники.
 • Закрийте очі і постарайтеся ні про що не думати. Це дуже складно, тому не впадайте у відчай, якщо у вас вийде не з першого разу.
 • Спробуйте стати очевидцем ваших думок. Неначе це відбувається не з вами, не про вас, і це не ваші думки. Постарайтеся уявити, що ви чуєте стороннього вам людини. Ваші думки — це безглуздий шум і не більше того.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як швидко і вилікувати геморой: 2 дієвих способу + терапія в домашніх...

 • Щоб поставити ваші думки під ще більший сумнів, вважайте їх. Кожен раз говорите собі: «думка перша — робота, думка друга — сім’я». Це повинно допомогти вам не обмірковувати і не сприймати власні думки занадто близько.
 • Поки це все вправи, які потрібні вам перед тим, як переступити безпосередньо до самої медитації. Коли ви будете практикувати транс, вам буде набагато легше відсторонитися від думок. Для початківців допоможе музика для медитації і певні мантри, які здатні вас відвернути.

Пози для медитації для початківців

В цьому розділі ви знайдете найкращі асани для медитації, згідно древні писання. Це кращі положення для початківців свій шлях до пізнання медитації. Уважно ознайомтеся зі списком наступних поз і спробуйте кожну на собі. Виберіть ту, яка буде для вас найбільш комфортна:

 • Сіддхасана — це найкраща і ефективна медитативна поза. Професіонали стверджують, що для того, щоб не тільки відпочити від своїх думок, а й здійснювати політ поза тілом, досить тільки цієї єдиної пози, яку потрібно відточити до досконалості. На хвилиночку, в йозі 84 тис. Асана. Це поза спростить вам процес пізнання медитації.

 • Падмасана. Більш відома, як поза лотоса. Потрібно попередити, що найчастіше повторення цієї пози набагато складніше, ніж може здатися на перший погляд. Потрібно мати гнучкі суглоби і пластичні м’язи.

 • Ардха Падмасана — поза полулотоса. Вона не така складна у виконанні та згодиться для новачків в цій практиці.

 • Вірасана — поза для відсторонення свідомості, також спрямована на оздоровлення внутрішніх органів і суглобів. Також відома під терміном «поза героя». Основний недолік в тому, що в ній дуже хибно всидіти, не дивлячись на те, що це одна з найлегших Асанов в йозі. Така поза підійде для активної медитації.

 • Сукхасана — поза дуже схожа в своєму виконанні на позу лотоса або полулотоса. Дуже проста в своєму виконанні. Ідеально підійде новачкам, які не володіють особливою гнучкістю.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Віджрасана — поза, яка дозволить вам з легкістю підійти до всіх інших позам для медитації . Але за умови, якщо ви навчитеся виконувати її досконало. Такий асан здатний вам допомогти на змінному етапі ваших Асанов. Також це чудова самостійна поза, але вже трохи згодом, коли ви засвоїте легші асани.

Сама практика медитації на увазі відключення свідомості в положенні певного асана. Спробуйте прийняти одне з положень і почніть усувати свою свідомість. Роблячи вправи вище, вам це не складе труднощів. уважно розглядайте картинки, які ви бачите за закритими очима. Ви також можете представляти або бачити себе з боку. Зверніть увагу, світиться чи всередині вас кружечок. Це може бути ваша чакра. Зверніть на неї особливу увагу — це найсильніше місце, через яке вам найпростіше буде вивести енергію зі свого тіла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Медовий масаж в домашніх умовах: користь і протипоказання. Як робити правильний медовий масаж?

Найчастіше найсильнішою виявляється 3-тя або 5-я чакри. По можливості прокачивайте їх.

Буддійська медитація для початківців

Перед тим, як стати на шлях буддійської медитації, вам варто досконало освоїти всі вище доступне і прийти, як духовної, так і свідомо на шлях цієї практики. Буддійська медитація — це не просто енергопрактіка, це стиль і сенс життя, якого ви повинні будете дотримуватися все життя. Пізнати таку істину нелегко, тому вам потрібно знайти собі досвідченого наставника.

Буддійська медитація передбачає проходження по «восьмеричному шляху», де 8 ступенів, які діляться на 3 основних пізнання:

 • Мудрість. У цей пізнання входить 2 шляхи: правильне погляд і намір. Вони включають в себе 4 благородних істини: страждання, причина, припинення і істина. Не дивлячись на старовину цих писань, багато хто ставить під сумнів факт існування 4-х шляхетних істин, тому що метафізичний світ — це порожнеча і там тим ні страждань, ні їх причин, а тільки мудрість. Ну, це досить філософське питання.
 • Другий шлях — це моральність, яка включає в себе 3 ступені: правильні слова, поведінку і спосіб життя.
 • І останню путь — це духовна дисципліна, яка несе в собі 3 головних вчення: правильне зусилля, це пам’ять, зосередження.

Буддійська медитація — це дуже складний шлях до самопізнання. Вона неможлива без підтримки восьмеричного шляху. Кожна ступінь знання повинна бути відточена до професійного рівня. Ступінь — це образне поняття, скоріше, ваше вчення має рухатися по спіралі. Тобто не можна упускати жодне знання зі свого життя, ви повинні постійно дотримуватися їх, інакше весь процес навчання буддійської медитації буде нанівець.

Пізнання медитації — це дуже нелегкий шлях. Ви повинні пильно дбали, щоб його пройти. Візьміть на замітку рекомендації вже практикуючих людей або, ще краще, якщо ви хочете домогтися високих результатів і пройти вісімковій шлях, то пошукайте собі наставника, який вам в цьому допоможе. Але можливо це буде коштувати чималих грошей, тому що це досить дорогі знання, які не приходять просто так. До того ж, в буддійської практиці не сприймають фінансовий достаток, вони більше зосереджені на духовність, але зате дотримуються політики жертовності. Тобто, якщо ви дійсно хочете отримати такі дорогоцінні знання, доведеться пожертвувати чимось не менш важливим для вас. У більшості випадків — це повне зречення від вашої минулого життя.

Відео: «Медитація для початківців. Простіше нікуди »

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Темні кола під очима — причини появи. Темні кола під очима у жінок, чоловіків, дітей, вагітних. Як позбутися від темних кіл під очима?

Maria

Харчування для схуднення для чоловіків — основи правильного харчування. Меню для чоловіка для схуднення. Програма харчування для схуднення для чоловіків

Tanya

Кір у дітей: симптоми і лікування. Як проявляється кір у дітей? Які наслідки кору у дітей? Скільки триває інкубаційний період кору у дітей?

Coolio

Як швидко кинути курити в домашніх умовах — способи

Axel

Яєчна шкаралупа — користь і шкода, як приймати? Яєчна шкаралупа як джерело кальцію. Лікування яєчною шкаралупою

Coolio

Бандаж при вагітності: як носити і для чого? З якою тижні вагітності потрібно носити бандаж? Користь бандажа при вагітності

Sasha

Як приймати протизаплідні таблетки

Sasha

Дієта для годуючих мам — зразкове меню. Дієта після пологів для схуднення для годуючої мами

Alfonso

Часте сечовипускання у жінок — причини, лікування. Часті позиви сечовипускання у жінок без болю і з болями — що робити?

Coolio

Мозолі на пальцях ніг

Bobby

Як правильно засмагати в солярії

Elena

Конкурси на природі для веселої компанії

Maria

Залишити коментар