Новини

Українці вже завтра зможуть спостерігати унікальне явище — парад планет

Українці вже завтра зможуть спостерігати унікальне явище - парад планет
Парад планет. Фото: space.com.ua

Парад планет — це красиве астрономічне явище, при якому відразу кілька планет Сонячної системи виявляються по одну сторону від Сонця візуально недалеко один від одного. Земний спостерігач при цьому бачить їх практично на одній лінії — це привабливе видовище, передають Українські Новини.

Які планети будуть брати участь в параді

Парад в цьому місяці буде великим. Це означає, що в ньому будуть брати участь більше шести планет Сонячної системи. Великий парад планет буде проходити близько двох тижнів. Вночі можна буде побачити в небі Марс, Юпітер і Сатурн, а вранці Венеру. Меркурій теж бере участь, але побачити його неозброєним поглядом не можна через сонця. Нептун і Уран можна буде розглянути тільки в телескоп. Якщо сонячне або місячне затемнення спостерігається всього кілька годин, то планети рухаються повільніше, і спостерігати за ними можна буде довше — близько двох тижнів.

Звичайно, не варто очікувати, що планети вишикуються в одну лінію, як на справжньому параді, але з точки зору земного спостерігача виявляться в одному секторі неба. Це досить рідкісне явище. Відбудеться майже ідеальне вирівнювання, кут відхилення буде досить малим. Останній парад планет цього типу відбувся в 1982 році, а наступний очікується в 2161 і 2492 роках.

Чи може парад планет вплинути на здоров’я

Деякі вважають час параду планет критичним або визначальним для людини . Однак астрономи не радять приписувати початок липня якісь особливі властивості або планувати на цей день прийняття важливих рішень. Точно також рух небесних сфер не здатна вплинути на здоров’я людини. Особливо вразливі люди можуть відчути різницю, між звичайними днями і днями параду планет, але особливо вплинути на здоров’я це астрономічне явище не може.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У МОЗ не знають, коли українці зможуть подорожувати за кордон

Як повідомляли Українські новини, у липні очікується кілька магнітних бур, які можуть негативно вплинути на організм людини. Атмосферні коливання пройдуть з 1 по 3 липня і в кінці місяця, які триватимуть кілька днів.

В липні цього року очікується метеоритний потік Південні дельта-Аквариди. Також Юпітер виявиться ближче до Землі і можна буде добре розглянути за допомогою телескопа середнього розміру.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

У Дніпре відкрилася непродуктові магазини, літні кафе і зелені зони

Pasha

Від COVID — 19 в Італії одужали більш 134,5 тисячі осіб

Dmitry

Керівник лікарні в Харкові, де пацієнти з COVID — 19 купували ліки, не повідомляв про брак фінансів

Andrey

Як буде працювати транспорт під час карантину: рекомендації МОЗ

Undershmidtther

Гуцульський фестиваль можуть перенести через другої хвилі COVID — 19

Dmitry

День Конституції — 2020: скільки будуть відпочивати українці

Elena

Трамп прогнозує створення вакцини проти COVID — 19 до кінця року

Elena

Ірландія почала виходити з карантину

Sasha

Коронавірус виявили у 11 ченців монастиря УПЦ МП на Хмельниччині

Maria

Європі радять готуватися до другої хвилі COVID — 19

Undershmidtther

Кількість хворих COVID — 19 в світі перевищило шість мільйонів

Coolio

Штати розробляють новий проект, покликаний прискорити розробку вакцини

Alex

Залишити коментар