Новини

Українці отримають дві або три пенсії замість однієї: що змінить пенсійна реформа

Українці отримають дві або три пенсії замість однієї: що змінить пенсійна реформа
Який стаж потрібен для виходу на пенсію. Інфографіка: 24.ua

І, нарешті, пенсійна програма №3 — це програма для всіх інших професій, якщо підприємство є учасником будь-якого професійного пенсійного фонду або створить такий фонд. Тут роботодавець повинен платити від 3%, пенсійні виплати можна буде отримати теж після 55 років.

Пенсійний фонд змусять заробляти?

Ідея реформування Пенсійного фонду витає, але остаточного рішення з цього приводу поки не озвучено. Прихильники реформування вважають, що ПФУ повинен отримати можливість примножувати гроші, які надходять від ЄСВ. Наприклад, купуючи, як і недержавні пенсійні фонди, держоблігації, які вважаються надійним фінансовим інструментом. Противники цієї ідеї вважають, що навіть ОВДП — це ризик, а ризикувати грошима пенсіонерів Фонд не повинен. Та й грошей на це у ПФУ немає — все, що збирається від ЄСВ, тут же виплачується пенсіонерам, та ще й держбюджет дотує практично половину потрібної суми.

Українці отримають дві або три пенсії замість однієї: що змінить пенсійна реформа
В травні ПФ провів індексацію пенсій в Україні.

У Пенсійного фонду України специфічна функція, його завдання — зібрати внески і виплатити пенсії. ПФУ за своєю суттю не може займатися інвестуванням і заробляти гроші. Також у ПФУ є фіскальна функція і функція ведення реєстру застрахованих осіб. Не потрібно придумувати для ПФУ невластиві функції і тим більше порівнювати з недержавними пенсійними фондами, це дві різні інституції, кожна з яких повинна виконувати свою роль, — коментує глава Ради Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів Олена Сотскова.

Як можуть змінитися пенсії

Зараз у Верховній Раді знаходяться і інші законопроекти, що стосуються змін пенсійного законодавства. Наприклад, Кабмін подав до Верховної Ради законопроект про заміну паперових трудових книжок на електронні. Це дозволить надавати допомогу автоматично. Інші законопроекти посилюють вимоги до недержавних пенсійних фондів, які будуть збирати накопичувальні внески, вносять відповідні зміни до Податкового кодексу та інших законів, адже про накопичувальних пенсії раніше практично ніде не згадувалося. Нова система може запрацювати вже з 2021 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  План виходу з карантину оголосили в ще одній провінції Канади

Головна мета цих змін — спробувати ліквідувати все збільшується дірку в Пенсійному фонді і не допустити подальшого зниження рівня забезпеченості пенсіонерів. А по можливості — збільшити його.

Якщо нічого не змінювати, то до 2030 року коефіцієнт заміщення буде не більше 18%, тобто при зарплаті в 10 тис. гривень при виході на пенсію людина зможе отримати тільки 1800 гривень. А якщо будуть працювати всі три ступені пенсійної системи, то коефіцієнт заміщення може вирости до 58%, — вважає Олена Сотскова.

Мінімальний рівень пенсійного забезпечення, який вимагають від України міжнародні документи, — 40% середньої зарплати.

Виходячи з розрахунків, старт накопичувальної системи з внесками на рівні 4% забезпечить коефіцієнт заміщення на рівні 0,4 (40%) при наявності передбаченого законодавством України страхового стажу. За умови поступового збільшення внесків до 7% коефіцієнт заміщення наблизиться до 0,5 (50%). Забезпечити більш високий коефіцієнт заміщення можна шляхом укладання договору добровільного накопичення. Адже чим більше джерел доходу на пенсії — тим краще. В ідеалі пенсія повинна складатися з трьох частин: пенсія із солідарної системи (1-й рівень), пенсія з обов’язкової накопичувальної системи (2-й рівень), пенсія з системи добровільного недержавного пенсійного забезпечення (3-й рівень). Перші дві складові разом повинні забезпечувати коефіцієнт заміщення на рівні не нижче 0,4. Саме цей мінімальний рівень був зафіксований Міжнародною організацією праці в 1952 році в Конвенції №102 Про мінімальні норми соціального забезпечення. Україна згадану Конвенцію ратифікувала ще на початку 2016 року «, — розповідає Ярослав Савченко.

Як повідомляли Українські Новини, в Україні 1 травня проиндексировали пенсії, а виплати протягом 2020 року мають підвищити ще кілька разів.

Тим часом, щоб отримувати високу пенсію в Україні, українці долдни мати не тільки великий стаж (від 30 років для жінок і від 35 років для чоловіків), але і отримувати високу зарплату до виходу на заслужений відпочинок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  За три роки безвіза українці найчастіше їздили в Італію, Німеччину і Польщу

Раніше серед преімеществ пенсійної реформи експерти називали те, що накопичувальна пенсія може бути передана у спадок.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Радник уряду Британії по COVID — 19 пішов у відставку через порушення карантину

Megusta

В Україні підтвердили 20 580 випадків COVID — 19, за добу — 432

Lamaxima

В.о. керівника Національного інституту раку заявив про нові загрози і медійних атаках з боку осіб, причетних до злочинних схем в медустанові

Coolio

У Південній Кореї вперше за більш два місяці — жодного локального випадку COVID — 19

Elena

Громадське в Рівному працюватиме дистанційно — у працівників були виявлені COVID — 19

Pasha

На початку червня в Чернігові запрацюють дитсадки, ресторани, спортклуби, художні школи

Elena

У Новій Зеландії — лише один активний випадок COVID — 19

Bobby

COVID — 19 змінив наше життя, але не російських бойовиків на Донбасі — США в ОБСЄ

Marina

У Туреччині від COVID — 19 одужали більше 85 тисяч чоловік

Alfonso

На Донеччині найбільше випадків коронавируса зафіксували в Маріуполі — 85 з 133

Lamaxima

ВООЗ попередила про нову хвилю пандемії

Tanya

В Іспанії родичі тисяч померлих від COVID — 19 судяться з урядом

Maria

Залишити коментар