Здоров'я

Як вибрати ліжко. Як вибрати матрац

Ліжко або диван

Якщо вам необхідно нове спальне місце в зв’язку з приходом в непридатність старої ліжка, або після проведення ремонту в квартирі, часто постає питання вибору між ліжком і диваном. З точки зору забезпечення повноцінного здорового сну — ліжко поза конкуренцією. Так що, якщо у вас є спальня, то в ній повинна бути ліжко. Тільки якщо розміри квартири не дозволяють виділити окрему кімнату для сну, слід розглядати придбання дивана як місця для нічного сну.

Як вибрати ліжко

Як вибрати кровать

Ваше ліжко кровати повинно вам подобатися за формою і за кольором. Але це — не найголовніше. Найважливіше — забезпечення умов для повноцінного сну. Для цього в першу чергу важливі розміри ліжка і якість матраца. Односпальні ліжка підходять тільки для дітей до 15 років, півтораспальних — для підлітків і молодих людей, двоспальні або нестандартні — для дорослих людей і сімейних пар.

Ліжко має на 20-30 см перевищувати ваш зріст, бути стійкою, не повинна скрипіти і гойдатися.

Комфортна ширина перевіряється так: лягайте на ліжко, заклавши руки за голову — якщо місця достатньо, модель вам підходить.

Кругле ліжко незручно розміщувати в квартирі, та й спати на ній теж не дуже комфортно, хоча виглядає вона стильно і підходить для гостьової кімнати.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Дуже добре, якщо ліжко велика і квадратна, тоді ви маєте можливість уві сні змінювати своє положення найбільш зручним для вас чином. У будь-якому випадку, ніщо не повинно сковувати свободу руху.

Висота ліжка з матрацом повинна бути комфортною для того, щоб ви (з вашим ростом) могла сидіти, вільно дістаючи ногами до підлоги. Вам також має бути зручно вставати. Стандартна висота 34-37 см.

Особливо уважно слід підійти до вибору двоспальному ліжку. Кожна людина протягом сну кілька разів змінює положення тіла (як пози сну змінюються протягом ночі >>>). Для того, щоб вранці відчувати себе такими, що відпочили, важливо, щоб чоловік і жінка, які сплять разом, не заважали спати один одному. Цей той випадок, коли розмір має великий значення: якщо розміри спальні і бюджет дозволяють, вибирайте ліжко розміру кінг-сайз.

Постарайтеся розташувати ліжко подалі від металевих конструкцій і джерел електромагнітного випромінювання (таких, як телевізор), а також від стін, в яких проходять електричні дроти.

Основа ліжка

Підстава ліжка має важливе значення. Невеликим квартирах більше підійде підставу з підйомним механізмом, адже під ліжком можна зберігати подушки і ковдри. Але більш якісний сон забезпечує ортопедична основа. До того ж, воно продовжує термін служби матраца на 2-3 роки.

Ламелі бувають дерев’яними та металевими: дерев’яні ламелі володіють великим ортопедичним ефектом.

Ортопедичні підстави бувають з вузькими і з широкими ламелями. Вузькі ламелі краще. Якщо ж у вас буде матрац з незалежними пружинами, а також якщо вага людини, який буде спати на ліжку, перевищує 90 кг, решітка з вузькими ламелями обов’язкове. Бажано, щоб підстава була виготовлено з ламелей шириною 53 мм і кроком 60 мм. Мінімальна кількість ламелей в двоспальних моделях — 30 штук

Як вибрати матрац

Як вибрати матрац

Яким повинен бути ортопедические матрасы ? Тільки ортопедичним. Так як тільки ортопедичний матрац здатний підтримувати хребет рівним без щонайменшої напруги при будь-якому положенні тіла. А чи треба ще комусь пояснювати, що від здоров’я хребта в значній мірі залежить здоров’я інших органів і систем організму.

Ортопедичний матрац буває пружинним і безпружинні. І знову постає проблема вибору. Вважається, що майбутнє за безпружинні матрацами (особливо на основі латексу — спіненого екстракту соку каучукового дерева; цей матеріал вважається кращим для матраців, хоча і є дорогим), так що давайте на них і орієнтуватися.

Пружинний матрац важко чистити, а металеві пружини ще й електризується. Якщо ви все ж вирішили придбати пружинну конструкцію, зверніть увагу на кількість пружин (чим їх більше, тим вище ортопедичний ефект) і їх скріплення (надмірно жорстке скріпляє пружин зменшує ортопедичний ефект), а також на те, чи є пружинний блок незалежним.

Пружинний матрац, в якому всі пружини з’єднані між собою, не підходить для спільного сну сімейної пари через особливості системи пружинного розподілу ваги (простіше кажучи, ви будете відчувати кожен рух партнера, що не дасть вам нормально спати) і його можна розглядати тільки для сну на самоті. Кількість пружин повинно бути не менше 120 на 1 кв.м.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Незалежний пружинний блок дорожчий, але навантаження на такий матрац розподіляється рівномірно і такий матрац корисніше для хребта. Вибирати бажано незалежні конструкції з кількістю пружин 220-260 на 1 кв.м.

Зустрічаються і двошарові пружинні матраци, в яких зверху знаходяться незалежні пружини, а знизу — звичайні. Коштує такий матрац дорого, зустрічається така конструкція рідко.

Не забудьте дізнатися при виборі пружинного матраца, на який максимальний вага він розрахований.

Подружній парі більше підійде багатошаровий безпружинний матрац. Або два різних односпальні матраца — цей варіант особливо рекомендується в тих випадках, коли різниця у вазі у чоловіка і дружини дуже помітна.

Матрац повинен бути не надто м’яким, так як в цьому випадку важко розслабити м’язи, але й не занадто жорстким, так як при цьому має місце сильний тиск на м’язову і кісткову тканини.

Людині з малою вагою потрібен більш м’який матрац, з натуральним латексом, або м’який пружинний матрац (побільше пружин!).

Людям повним краще спати на жорстких матрацах, бажано з використанням кокосової койри, яка збільшує жорсткість матраца, можна з чергуванням кокоса і латексу. Підійде також пружинний матрац з незалежними посиленими пружинами.

Оцінити статтю
[Усього: 0 Середній: 0]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Запалення мови — причини, симптоми, лікування. Як лікувати запалення ротової порожнини і мови?

Alex

Енурез у дітей лікування

Alex

Властивості оливкового масла

Pasha

Скільки алкоголь тримається в організмі

Bobby

Властивості бурштину для організму людини. Кому підходить камінь бурштин за знаком зодіаку? Магічні властивості бурштину

Dmitry

Варикоз на ногах — симптоми, ознаки, лікування. Як лікувати варикоз ніг народними засобами в домашніх умовах?

Sasha

Полуниця — користь і шкода для організму жінок, чоловіків і дітей. Користь полуниці для здоров’я: замороженої, сушеної, в’яленої. Чи корисно варення з полуниці?

Pasha

Зелена кава для схуднення

Dmitry

Гарднерельоз лікування у жінок і чоловіків. Симптоми і схеми лікування гарднереллеза препаратами. Ефективне лікування хронічного гарднереллеза

Elena

Шприц-ручки для инсулина: для чего и как их используют – магазин «TopTest-Poloska.com.ua»

admin

Синдром Рея у дітей

Axel

Ларингіт у дорослих і дітей — симптоми, ознаки, лікування, профілактика. Лікування ларингіту в домашніх умовах

Marina