Новини

У Харківській ОДА наполягають, що правильно нарахували медикам надбавки за березень

У Харківській ОДА наполягають, що правильно нарахували медикам надбавки за березень
Про це йдеться в переданому УКРІНФОРМу прес-службою облдержадміністрації коментарі директора обласного департаменту охорони здоров’я Вадима Іваннікова з приводу заяви міністра охорони здоров’я Максима Степанова про «цікавих» березневих окладах медиків в регіоні.

«По-перше, 17 медичних працівників, згаданих Степановим, лікували 1 пацієнта, а не 4-х (єдиний випадок захворювання на Харківщині в березні зафіксовано 28-го числа ред.). По-друге, надбавки всім медикам були нараховані відповідно до 145-у з наказом Міністерства праці та соціальної політики (ще в 2003 році), який діяв до 1 квітня, а також закону України від 17 березня 2020 року і відповідної постанови Кабінету міністрів України від 23 березня 2020 року № 246. Саме ці документи і встановили за березень на час їх публікації погодинну оплату праці медпрацівників за роботу, пов’язану з ризиком інфікування COVID 19. тобто кожен з медиків отримав доплату тільки за час, коли контактував з пацієнтом », цитує прес -служба Іваннікова.

Розрахунок надбавок цим 17 медикам, які контактували з першим хворим COVID 19 в регіоні, робив департамент охорони здоров’я Харківської міськради, оскільки мова йде саме про працівників міської лікарні.

Щодо реальних трехсотпроцентних надбавок, то медики отримають їх за квітень.

«у 331-му постанові Кабміну, прийнятого 24 квітня (а фактично надійшло воно в регіони 4 травня) чітко написано:» Ця постанова набирає чинності з дня його опублікування і застосовується з 1 квітня 2020 року ». Тому нарахування по ньому за березень неможливі », відзначили в департаменті.

Зараз кажуть в ОДА, лікарні чекають грошей від НСЗУ.

Як повідомлялося, в суботу, 9 травня, глава МОЗ Максим Степанов зазначив, що Дніпропетровська, Київська та Херсонська області взагалі не відзвітували за виплатами надбавок медикам, а до звітів деяких областей, які надали дані, є питання. Зокрема, за його словами, Харківська область повідомила в МОЗ про 17 медичних працівників, які в березні були зайняті лікуванням чотирьох хворих. «Загальна сума коштів, виплачена в якості доплат з бюджету всіх рівнів, 14 900 грн, або 870 грн кожному, якщо просто поділити і вивести в середньому. Які цікаві три окладу в Харківській області », сказав Степанов.
Читайте також: За квітень НСЗУ виплатила лікарням» вторинки «5,6 мільярда гривень — Мовчан
Президент Володимир Зеленський 6 травня заявив, що вимагає знайти і покарати винних у затримці виплати обіцяних доплат медикам, які працюють з хворими COVID 19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як зняти гель - лак з нігтів в домашніх умовах? Як правильно зняти гель - лак, не пошкодивши нігті? Як зняти гель - лак з нарощених нігтів?

Степанов зазначив, що всім медичним працівникам, які не отримали доплати в розмірі 300 відсотків за березень, грошові кошти будуть виплачені найближчим часом.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Третина українців вважає, що епідемія COVID — 19 йде на спад — » Рейтинг «

Alex

Міністр назвав головні завдання з протидії COVID — 19 на Рівненщині

Bobby

Французькому тенісу виділять 35 млн євро допомоги

Axel

У київських лікарнях лежать 29 медиків з коронавірусів

Marina

У Києві планують побудувати канатну дорогу через Дніпро

Scooby

Французький письменник Уельбек не вірить, що COVID — 19 змінить світ

Lamaxima

У світі — понад 3,7 мільйона заражених коронавірусів, 1,2 мільйона одужали

Coolio

Рада дозволила викладачам медвузів допомагати в лікарнях, навіть якщо вони там не працюють

Dmitry

У Бельгії за добу підтвердили ще 232 випадки COVID — 19

Coolio

В Ухані вперше за більш ніж місяць виявили тяжкохворого COVID — 19

Serega

На Миколаївщині за останні три доби виявили тільки одного хворого COVID — 19

Tanya

В Індії 122 мільйони чоловік втратили роботу через карантин

Alex

Залишити коментар