Новини

Коронакрізіс відкриває Росії і Китаю можливість посилити вплив у світі — експерти

Коронакрізіс відкриває Росії і Китаю можливість посилити вплив у світі - експерти
Таку думку висловили учасники онлайн-круглого столу «Україна, світ і інформаційні виклики пандемії» на YouTube-каналі Укрінформу.

«Пандемія створила родючий грунт для Росії і Китаю в досягненні геополітичних цілей. Це ситуативний альянс, а не усвідомлений змова двох великих за розміром і потенціалом держав. Влада цих країн не залежать від результатів регулярних демократичних виборів. І тому вони намагаються використовувати те, що криза це не тільки проблема, але і можливості, у власних інтересах », підкреслив Євген Магда, директор Інституту світової політики.

Він наголосив на активізації цих двох країн в поширенні дезінформації про особливості карантину в різних частинах світу з метою досягнення певних геополітичних цілей.

«Для Росії пандемія це шанс істотно посилити свій вплив в світі і досягти глобальних і локальних переваг, продовживши своє існування в імперському форматі, або навіть тать другим наддержавою у світі », зазначив Юрій Кочевенко, директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді.

Експерт звернув увагу на псевдопопиткі Росії допомогти окремим європейським країнам у боротьбі з епідемією, щоб переконати їх в недієздатності Євросоюзу і в кінці вийти з-під його санкцій.

«Китай дуже вдало використовує ситуацію, щоб поліпшити свій міжнародний імідж. Ось, наприклад, днями вони перекинули ВООЗ черговий фінансовий транш. При цьому Росія і Китай дуже фундаментально висвітлюють будь-яку свою допомогу », зазначив Макар Таран, доцент КНУ імені Тараса Шевченка.

Він вважає, що українське суспільство і його інститути через їх несформованості слабкі і вразливі до будь-якої пропаганди , а пандемія є перевіркою для них на зрілість.

«Вплив Китаю може затьмарити ті небезпеки, які до сих пір є з боку Росії. Одне не виключає іншого. Але один з головних меседжів цієї кризи вірусна пандемія не змінила геополітику в Європі, якщо мова йде про зовнішньополітичні амбіції Росії. Вона не скорочує свій військовий бюджет і військові навчання на європейському напрямку », підкреслив Дмитро Теперік, виконавчий директор Міжнародного центру оборони і безпеки (ICDS).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Росії за добу померло найбільше людей з початку пандемії - 232

На його думку, викликаний пандемією криза здатна навіть загострити геополітичну ситуацію з точки зору європейської безпеки, тому що відкриває додаткові можливості для маніпуляцій.

Як повідомлялося, за станом на 5 травня в світі число випадків коронавируса перевищило 3,6 млн. Померли 252 420 пацієнтів, одужали більше 1,2 млн.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Геращенко розповів про лікарнях МВС, де копів і нацгвардейцев тестують на COVID — 19

Serega

Безробіття зросла у всіх американських штатах

Alex

Кількість хворих на Київщині зросла до 935, з них понад 100 — медики

Alfonso

У військових госпіталях відновлюють планові операції

Pasha

Пів години на молитву: в Ірані починають відкривати мечеті

Andrey

У світі від COVID — 19 померли 55 журналістів

Serega

На Київщині понад 250 медиків отримали за березень доплату за роботу з хворими COVID — 19

Sasha

Український баскетболіст Зайцев — кращий захисник чемпіонату Тайваню

Elena

У МОЗ сказали, коли можуть дозволити масові заходи

Lamaxima

Україна включили в Комітет з охорони здоров’я ЄС в якості спостерігача

Megusta

Венедиктова вважає, що Аваков ефективно відреагував на Кагарлик і Бровари

Maxim

У Південній Кореї заявляють, що повторно інфіковані коронавірусів — не заразні

Axel

Залишити коментар