Побут сім'я

Як грати в нарди

Нарди https://darunok.ua/catalog/nardy/ — стародавня гра, вік якої понад п’ять тисяч років, і, що примітно, суть гри і правила не змінилися. Спочатку люди вважали, що в нарди приховано щось містичне, і інтерес до цієї гри практично не проявлявся. Але з часом ця гра увійшла в моду, адже вона допомагає розвивати логіку, стратегію.

НАРДИ

Зараз навіть можна грати в нарди онлайн безкоштовно, що дозволяє абсолютно будь-якого долучитися до цієї гри. Грати можна прямо зараз і прямо тут, абсолютно безкоштовно і без реєстрації (як це зробити — дивіться трохи нижче на цій сторінці). І завдяки такому нововведенню, в нарди грають безліч людей, пристосувавши їх навіть під гру на гроші.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Довгі й короткі нарди

Принципових відмінностей небагато, ось тільки в довгих нардах спочатку шашки розташовуються за межами дошки, що трохи затягує і змінює динаміку гри. Але суть залишається та ж, перемістити свої шашки в будинок. Це дозволяє шашок суперників перетинатися. Також в довгих шашках набагато простіше заблокувати шашки противника, виставивши в ряд 6 своїх. Якщо гра йде на гроші, то правила можуть обговорюватися і змінюватися

Як грати в нарди

Для гри в нарди необхідно дві людини, які грають на дерев’яній дошці, розділеної на 24 пункти. Дошка розділяється на 4 частини, і відповідно, має по 6 пунктів в кожній частині. Їх позначають:

хата;
двір;
будинок супротивника;
двір противника.

Дошка в розгорнутому вигляді розділяє будинок і двір навпіл, щоб на одній частині знаходилися будинок і двір противника. Шашки розставляються таким чином, щоб ваші шашки зважали на 24-ій осередки, і їх там було 2, в 13-ою за 5, в 8-ій по 3, і в 6-ий — останніх 5. Мета одна, перевести всі свої шашки до себе в будинок, з подальшим зняттям їх з дошки. Якщо ваша шашка б’ється шашкою супротивника, значить, вона ставиться на бар. А баром якраз називається та «стінка», разделяющаядва поля в грі. Це застосовується як до настільних ігор, так і до нарди онлайн.
Пересування шашок в грі

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Почати грати в нарди онлайн дуже просто, кожен з гравців зобов’язаний кинути кістку, і гру починає гравець з великим числом на кістки. У разі збігу значень, кістки кидаються знову. Варто також відзначити, що гравець, який здійснює перший хід, має деяким маленьким перевагою. І шашки пересуваються гравцем, у якого випало більше значення, але при цьому для пересування враховується значення обох кісток. Далі кістки кидаються по черзі, і шашки пересуваються на величину, рівну числу на кістки. Напрямок руху постійно, і робиться тільки на вільне від шашок супротивника місце, і від великих пунктів до менших. Після вдалого старту, ви навіть може заважати гравцеві і запросто блокувати шашки противника, не дозволяючи йому нормально розвиватися.
Як побити шашку опонента і зарядити свою

Якщо один з пунктів зайнятий лише однією шашкою, і саме в цьому місці зупиняється шашка супротивника, то ваша шашка вважається побитої і переміщається на бар. І при вашому ході, первинним завданням є повернення цієї шашки знову в гру. І таким чином суперник отримує перевагу, так як ви фактично пропускаєте хід.
Викидання шашок з дошки

Якщо всі ваші шашки переміщені в ваш будинок, значить, ви можете приступити до їх викидання. Для цього слід кидати кістки і викидати за межі дошки шашки, що знаходяться на позиціях, рівних випав значенням на кістки. А якщо шашок на цих місцях немає, то дозволяється пересувати на це місце шашки в більш високих позицій. Але якщо крім викидання шашок є можливість зробити деякі інші дії, наприклад хід, він не зобов’язаний викидати шашку. І якщо програв не викинув жодної фішки, значить, він програє 2 ставки, а якщо йому вдалося позбавитися хоч від одного, значить програш — одна ставка. І після цього і визначається, скільки виграв переможець, якщо гра була на гроші.

Оцінити статтю
[Усього: 0 Середній: 0]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Купуємо одяг для найменших

admin

Чим зайняти дитину влітку: поради та рекомендації. Чим зайняти дитину на канікулах влітку в місті, в селі?

Pasha

Що можна зв’язати спицями новонародженому — схеми і опис для початківців

Murcia

Як змусити дитину вчитися в школі: поради психолога. Чи потрібно змушувати дитину вчитися? Чи можна дитину змусити вчитися?

Dmitry

Як приготувати мило в домашніх умовах? Господарське, рідке, дігтярне, дитяче, косметичний, натуральне мило ручної роботи

Serega

Женские золотые браслеты на заказ в Киеве от ювелирной мастерской Морган Лаб

admin

Як правильно вибрати КАСКО?

admin

Як вибрати пральну машину за ціною, якістю, параметрам? Який фірми вибрати пральну машину?

Scooby

Що робити при несправності IPhone

admin

Як вводити прикорм дитині на грудному або штучному вигодовуванні? Як вводити перший прикорм дитині: покроковий опис по місяцях

Bobby

Харчова алергія у дитини. Як виглядає харчова алергія у дітей, фото. Симптоми, діагностика, лікування та профілактика харчової алергії у дітей. Харчування при харчової алергії у дітей, меню

Marina

Як прати пуховик в пральній машині

Maria