Здоров'я

Желтушка у новонароджених


Приблизно у 70 відсотків новонароджених на третій-четвертий день після народження проявляється жовтяниця — явище, яке дуже турбує багатьох матусь. Раніше желтушка вважали серйозним захворюванням, але пізніше довели, що в це в більшості випадків тимчасове явище, яке дуже швидко проходить саме по собі. Але занадто легковажно до неї все-таки не варто ставитися.

Чому ж виникає жовтяниця у новонароджених? Під час життя всередині утроби матері в крові плода є велика кількість еритроцитів, але як тільки малюк починає дихати, йому вже не потрібна така кількість еритроцитів для окислення тканин, саме з цієї причини після народження малюка частина еритроцитів розпадається. Звільнився барвник в печінці піддається процесу «переробки», але незрілість певних функцій печінку малюка веде до того, що вона поки ще не в змозі швидко виводити цей барвник з організму. Таким чином, він там накопичується, в результаті чого і виникає жовтяниця.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Симптоми желтушки у дітей

Які ж симптоми желтушки? Через пару днів після народження слизові оболонки і шкіра малюка набуває жовтого відтінку (сеча і стілець не фарбуються). Приблизно на 7-10 день колір шкіри, а також стан дитини поступово починає нормалізуватися. Необхідно мати на увазі, що, якщо жовтяниця зберігається протягом більше двох тижнів, або ж якщо жовтяниця з’являється після виписки мами і малюка з пологового будинку, мова вже йде про ознаку серйозної патології. У такій ситуації необхідно обов’язково звернутися до лікаря.

ГОРЯЧІ НОВИНИ::

Лікування желтушки у дітей

Що стосується лікування желтушки у новонароджених, то в пологовому будинку малюкові призначають сеанси фототерапії, поміщаючи його під спеціальні білі і блакитні лампи . Недоношені дітки потребують додаткового лікування в стаціонарі. Найкращими ліками при желтушки у новонароджених є молоко матері. Часті годування якимось чином «промивають» організм малюка. Крім цього, у раннього молока є послаблюючий ефект, ніж воно допомагає швидшому виведенню білірубіну. Саме тому малюка так важливо прикласти до грудей якомога швидшими. Раннє прикладання можна назвати кращою профілактикою желтушки новонароджених.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Скільки виходить меконій у новонароджених і чому з'являється затримка?

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Аденома простати у чоловіків — симптоми, ознаки, лікування, профілактика. Народні засоби лікування аденоми простати у чоловіків. Чим небезпечна аденома простати?

Alex

Бронхіт: симптоми і лікування у дорослих. Обструктивний, хронічний, алергічний, вірусний бронхіт

Undershmidtther

Киснева вода що це таке

admin

Як відучити від грудного вигодовування дитини до року і після року. Як безболісно відучити малюка від грудного вигодовування вночі?

Megusta

Корисні властивості селери

Bobby

Скільки алкоголь тримається в організмі

Bobby

Дефіцит вітаміну Д у дітей, у дорослих. Як заповнити дефіцит вітаміну Д? До розвитку якої хвороби призводить дефіцит вітаміну Д?

Axel

Як використовувати тампони

Axel

Перга бджолина — корисні властивості, протипоказання. Як приймати пергу бджолину?

Undershmidtther

Вітамін Е для жінок. Для чого потрібен вітамін Е жінкам — добова норма вітаміну Е

Alfonso

Коричневі місячні — в чому причина

Maxim

Дитина гикає — що робити?

Pasha

Залишити коментар