Лікування

Дія таблеток левоміцетину, відгуки, прийом дорослими і дітьми

Склад препарату

Склад Левоміцетину залежить від концентрації діючої речовини і виду медичного препарату.

Медикамент

Дозування хлорамфеніколу

Левоміцетин 250

250 мг

Левоміцетин 500

500 мг

Порошок для ін’єкційного розчину

0,5 або 1 г

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Очні краплі

500 мг

Допоміжні компоненти: картопляний крохмаль , кальцію стеарат, повідон К 25.

Як діє Левоміцетин

Протимікробний засіб бореться з грам + і грам- організмами. Має виражену бактерицидну дію. Левоміцетин ефективний при хворобах, викликаних збудниками синьогнійної, кишкової палички, стрептококів, сальмонели та ін. Ліки безрезультатно при лікуванні збудників туберкульозу.

Повільно виникає стійкість мікробів до хлорамфеніколу. Левоміцетин швидко всмоктується в травному тракті після внутрішнього застосування. Максимальна концентрація активної речовини в організмі відзначається через 1-3 години і зберігаються в крові до 6 годин. Засіб розщеплюється в печінці, виводиться кишечником і нирками. Період напіввиведення становить 1,5-3,5 годин. Це час збільшується до 4 годин у людей з патологіями роботи нирок і до 12 годин при проблемах з печінкою.

Антибіотик призначається у випадках відсутності дії інших медикаментів. Це обумовлено високою ймовірністю виникнення побічних явищ від прийому Левоміцетину. Ліки слабо виводиться з організму при проходженні гемодіалізу.

Показання до застосування засоби

Препарат приймається при захворюваннях інфекційного характеру, які викликані мікробами, чутливими до активного компоненту Левоміцетину. Основні показання:

 • хвороби дихальної системи: легеневий абсцес, пневмонія.
 • недуги черевної області тіла: перитоніт, паратифи А і В, черевний тиф, сальмонельоз, шигельоз.

Читайте: Переможемо хелікобактер: лікування антибіотиками
Медикамент також призначається при трахомі, хламідіоз, менінгіт, туляремії. Засіб застосовується лише у виняткових випадках, коли більш безпечні антибіотики протипоказані або недієві.

Як приймати препарат, дозування

Розчин для ін’єкцій використовується внутрішньом’язово у дітей і дорослих, а внутрішньовенно тільки у дорослих . Засіб готується перед застосуванням, так як зберігати його категорично заборонено. Необхідна попередня проба на визначення непереносимості препарату перед його введенням. Медикамент у вигляді таблеток призначається за півгодини до прийому їжі і через годину після їжі при блювотних позивах.

В / м. Для внутрішньом’язового застосування флакон Левоміцетину розводять в 2-3 мл спеціальної рідини для уколів і вводять в м’яз. Дітям до року прописується по 25-30 мг медикаменту на кг маси тіла, а дітям старше 12 місяців — по 50 мг на кг, розділивши дозу на два рази. Інтервал між уколами повинен становити 12 годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дігтярне мило для волосся: застосування та відгуки

В / в. Для внутрішньовенного введення разова доза розчиняється в 10 мл стерильної води, в 5 або 40% глюкози. Розчин впорскується неквапливо, тривалістю 3-4 хвилини. Людям з цукровим діабетом Левоміцетин змішується з розчином хлориду натрію. Добова порція медикаменту для дорослих досягає від 1 до 3 г, при потребі дозування антибіотика підвищується до 4 м впорскується по 0,5-1 г два або три рази на добу. Інтервал між уколами — від 8 до 12 годин.

Офтальмологія. Розчин використовується у вигляді парабульбарно уколів і інстиляцій. Для закапування застосовується 5% засіб, порошок розчиняється в натрій хлориду або спеціальної воді. Рідина вводиться в очній мішок до 4 разів на добу по пару крапель. Розчин не можна зберігати довше 2 днів. Для ін’єкцій береться 0,2-0,3 20% препарату, використовується від 1 до 2 разів на добу. Середня тривалість лікування Левоміцетином в офтальмології становить від 5 днів до 2 тижнів.

Дозування дорослим

Зазвичай засіб прописується дорослим по 250-500 мг від 3 до 4 разів на день. В особливо важких випадках можливе підвищення дозування до 4 г на добу, але під постійним контролем роботи печінки, нирок і аналізу крові.

Дозування для дітей

Для дитини від 3 до 8 років разова порція Левоміцетину — 125 мг, від 8 до 12 років — 250 мг. Кратність використання медикаменту — від 3 до 4 разів на день. Стандартний терапевтичний курс триває від тижня до 10 днів. Можливе продовження лікування до 2 тижнів при добрій переносимості кошти і відсутності важливих змін в аналізах крові.
Читайте: Переможемо хелікобактер: лікування антибіотиками
При застосуванні бажано таблетку розкусити, допомагаючи компонентів препарату швидше розчинитися в травному тракті. Це стосується лише дорослих. варто враховувати, що засіб дуже гірке. Запивати необхідно великою кількістю води, дозволено додавати в неї трохи цукру.

Протипоказання до застосування левоміцетину

Препарат категорично заборонено приймати при таких захворюваннях і станах:

 • гіперчутливість до складу Левоміцетину, азидамфенікол, тіамфенікол.
 • важкі хвороби нирок, печінки.
 • порушення роботи кровотворної системи.
 • нестача глюкозо 6-фосфатдегідрогенази.
 • грибкове ураження шкіри, екзема, псоріаз.
 • гострі респіраторні недуги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Збільшення губ гіалуронової кислотою - фото та відгуки. Техніка збільшення губ гіалуроновою кислотою, протипоказання і наслідки процедури

Медикамент е призначається під час виношування дитини, лактації та у дитячому віці до 3 років.

Рекомендуємо відео:

З особливою обережністю і під наглядом фахівців ліки використовується:

 • в літньому віці.
 • при патологіях серцево-судинної системи.
 • зі схильністю до алергічних проявів.

при лікуванні Левоміцетином необхідно дотримуватися максимальної уважність при управлінні транспортом і механізмами.

Побічні дії

при лікуванні препаратом можливе виникнення нега івних реакцій. Найважчими побічними ефектами є апластична анемія, порушення роботи кісткового мозку, сірий синдром. Можливе виникнення вторинної грибкової інфекції.

Відзначаються неврологічні захворювання як делірій, депресивний стан, погіршення зору і слуху, неврит, галюцинації, мігрень, енцефалопатія, параліч очних яблук. Шлунково-кишковий тракт спостерігаються розлади стільця, здуття живота, дисбактеріоз, нудота, порушення роботи печінки, стоматит, подразнення слизової оболонки ротової порожнини.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

При збої в захисних функціях організму виникає алергія, кропив’янка, свербіж, дерматози, висип, анафілактичний шок. Порушення кровотворення призводить до розвитку лейкопенії, тромбоцитопенії, агранулоцитозу, панцитопенія, низького рівня гемоглобіну, пригнічення кісткового мозку. Інші побічні явища: висока температура тіла, бактеріліоз, розвиток інших інфекційних і грибкових захворювань, колапс.

В дуже рідкісних випадках препарат стає причиною гіпоплазії, тобто ураження кісткового мозку. Лікування антибіотиком у пацієнтів з цукровим діабетом може спровокувати хибнопозитивний результат при здачі аналізу крові на рівень глюкози.

Взаємодія з іншими ліками

Можливе підвищення тривалості терапевтичного ефекту алфеталіна в перед- і після операційний період. Час напіввиведення препарату збільшується при одночасному прийомі з парацетамолом. Існує ризик пригнічення кровотворної системи при комбінації левоміцетину з ристоміцином, цитостатическими медикаментами, циметидином, сульфаніламідами та променевою терапією.

Знижується ефективність пероральний контрацептивів, які містять фолієву кислоту, залізо, ціанокобаламін та естрогени. Відзначається зменшення плазмової концентрації хлорамфеніколу при додатковому прийомі рифабутину, рифампіцину, фенобарбіталу. Левоміцетин підсилює ефект від використання пероральних засобів для зниження рівня цукру в крові.

Спостерігається виникнення дисульфірамоподібної реакції при комбінуванні лікарського засобу з етиловим спиртом. Алкоголь стає причиною слабкості, мігрені, блювотних позивів, нудоти. Зниження ефективності всіх препаратів сприяє прийом Левоміцетину з еритроміцином, пеніциліном, нистатином, кліндаміцином, леворином, цефалоспоринами. Циклосерин призводить до збільшення нейротоксичности антибіотика.
Читайте: Переможемо хелікобактер: лікування антибіотиками
Ліки змінює фармакологічні властивості препаратів, дія яких відбувається при використанні системи Р450. Такий же вплив відзначається при поєднанні Левоміцетину з циклофосфамідом, фенітоїном, такропімусом, циклоспорином. При необхідності комбінованого лікування лікар повинен скорегувати дозування засобів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Бепантен при геморої: склад, дія і протипоказання

Активна імунізація організму не повинна включати додатковий прийом Левоміцетину. Наслідки такого поєднання — від діареї до гострого коліту.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Немає підтвердження безпеки хлорамфеніколу для жінок, які виношують малюка. Ця речовина має властивість проникати крізь плаценту, в грудне молоко. При необхідності застосування левоміцетину слід узгодити з лікуючим лікарем можливість переривання лактації на час лікування. При вагітності заборонено самостійно пити препарат і використовувати інші медикаменти, включаючи очні краплі.

Використання засобу при вагітності можливо, якщо користь перевищує ризик для матері і плоду. У новонароджених були випадки розвитку «сірого синдрому», коли під час виношування малюка жінка приймає препарат. Симптоми такого стану:

 • здуття живота.
 • блювота.
 • блідий ціаноз.
 • вазомоторний колапс.
 • летальний результат.

Ознаки синдрому пов’язані з вживанням високих доз Левоміцетину. Лікування полягає в гемосорбції, переливання крові.

Застосування при порушеннях функції печінки

Медичний препарат заборонено приймати при виражених порушеннях роботи печінки. При незначних проблемах з органом потрібна консультація лікаря і корекція дозування ліків. В основному, збільшується перерву між прийомами Левомицетина чи знижується його доза.

Чи можна Левоміцетин дітям

Препарат заборонено давати дітям, які не досягли 3 років. Левоміцетин можна приймати дитині старше 3 років. Лікування проводиться строго під контролем лікаря, який буде враховувати стан малюка і можливі протипоказання до терапії. Маленьким пацієнтам медикамент призначається дуже рідко, коли скористатися менш шкідливим ліками неможливо. Таблетки категорично заборонено застосовувати в якості профілактичного заходу.

Левоміцетин — це дієвий антибіотик, який призначається при діагностиці певного виду мікроорганізмів. Засіб відпускається тільки за рецептом. Незалежно від форми випуску препарат не можна приймати безконтрольно, дозування визначає лікуючий лікар. Медикамент має великий список протипоказань, але залишається одним з найефективніших способів боротьби із запаленням головного мозку.

Рекомендуємо відео:

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Сігмоідіт ( запалення сигмовидної кишки ): симптоми і методи лікування

Undershmidtther

Причини болю в животі: патологічні і непатологіческіе випадки

Megusta

Тупий біль в животі — причини больового синдрому і можливі захворювання

Alfonso

Вторинний біліарний цироз печінки: що за хвороба і як її лікувати

Scooby

Чи можна пити молоко при гастриті з підвищеною кислотністю

Sasha

Дихальний тест на Хелікобактер пілорі: види тестів, достовірність, підготовка…

Elena

pH — метрія шлунка: підготовка, проведення та розшифровка результатів діагностики

Maria

Нормалізація мікрофлори кишечника: препарати для відновлення

Elena

Худа кишка: розташування, будова і функції

Alex

Чистка печінки сорбітом — плюси і мінуси, відгуки про процедуру

Alfonso

Корисні рекомендації як очистити організм від шлаків

Dmitry

Історія хвороби хронічний панкреатит: стандартний приклад

Murcia

Залишити коментар