Лікування

Види і назви протидіарейних препаратів для дорослих і дітей

Види і назви протидіарейних препаратів для дорослих і дітей
Зміст

 • 1. Види протидіарейних засобів і назви ліків
  • 1.1. Ліки, що пригнічують кишкову перистальтику
  • 1.2. Протимікробні засоби
  • 1.3. Ентеросорбенти
  • 1.4. Прибуток
 • 2. Як підібрати підходящий протидіарейні препарат?
 • 3. Протидіарейні кошти для дітей
 • 4. Протипоказання
 • 5. В яких випадках обов’язково звернутися до лікаря при проносі?

Види протидіарейних засобів і назви ліків

Все лікарські препарати, які усувають діарею, діляться на кілька груп. Класифікація проводиться за механізмом дії засобів.

Ліки, що пригнічують кишкову перистальтику

Види і назви протидіарейних препаратів для дорослих і дітей
Основною причиною появи діареї є прискорення м’язових скорочень кишкової стінки. Це призводить до того, що їжа швидше просувається по травній системі. Через це порушується процес перетравлення і формування калових мас.

Препарати, що пригнічують перистальтику, знижують активність м’язових волокон в кишковій стінці. Завдяки цьому відновлюється нормальна частота дефекації. Найпоширенішими засобами з цієї групи є:

 • Лоперамід. Засіб відрізняється високою ефективністю при купировании діарейного синдрому. При цьому ціна на нього досить низька.
 • Имодиум. Поширений препарат, який швидко усуває діарею будь-якого походження. Засіб знижує активність кишкової перистальтики, затримуючи процес дефекації.
 • Стоперан (Україна). Ліки є аналогом Лопераміду. Він діє протягом 24 годин, ефективно знімаючи неприємні прояви діареї.

Протимікробні засоби

Протимікробні препарати — це ліки, які мають специфічні показання до застосування. Вони використовуються виключно в тих випадках, коли виявлено інфекційна природа виникла діареї. Патології можуть бути викликані хвороботворними бактеріями або грибками.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Найбільш часто застосовуються такі засоби:

 • Фторхінолони. Антибактеріальні засоби з цієї групи впливають на мікроорганізми, зупиняючи процес їх розмноження. Завдяки цьому знижується активність запалення в кишечнику і припиняється діарея. Найпоширенішим препаратом з фторхінолонів є Ципрофлоксацин.
  Види і назви протидіарейних препаратів для дорослих і дітей
 • Сульфаніламіди. Кошти можуть застосовуватися від важкої діареї при дизентерії. Основним представником цієї групи є Фталазол.
 • Препарати з антисептичною дією. Антисептики для шлунково-кишкового тракту характеризуються тим, що вони практично не всмоктуються в травній системі. Завдяки цьому вони доходять до кишечника і знищують патогенні бактерії. Препарати ефективні проти таких мікроорганізмів, як сальмонели, стафілококи, хвороботворні кишкові палички. Найбільш поширеним ліками з цієї групи є Интетрикс, який добре справляється з амебами.
 • Протигрибкові засоби. Препарати, які використовуються при мікозах, мають спрямовану дію проти грибків роду Кандіда. Ці мікроорганізми викликають активні інфекційні процеси в кишечнику, які часто супроводжуються діарейним синдромом. Купірування запалення призводить до зниження вираженості неприємних симптомів і поліпшення загального стану пацієнта. Найефективнішим антимикотиком є ​​препарат Нистатин, який чинить швидку і цілеспрямований вплив на патологічний процес.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Запалення кишечника: ознаки патології, застосування дієти і препаратів для...

Види і назви протидіарейних препаратів для дорослих і дітей
Рекомендуємо почитати:
Тривалий пронос (тиждень і більше): причини, перша допомога та лікування

ентеросорбенти

ентеросорбенти — це ще одна група лікарських засобів, яка рекомендується до застосування при вираженій діареї. Класичним ентеросорбентом є активоване вугілля. Ця речовина поглинає токсини і гази, які несприятливо впливають на кишкову стінку. Завдяки такій дії знижується патологічна навантаження на травну систему, і її нормальний стан поступово відновлюється.

Популярним препаратом з групи ентеросорбентів також є Смекта. Ці ліки особливо рекомендується при гострих і важких проносах, коли організм пацієнта сильно зневоднений. Перевагою препарату є те, що у нього практично немає побічних ефектів. Це дозволяє призначати його вагітним жінкам і годуючим мамам.

Прибуток

Прибуток — це препарати, які призначаються після зниження активності діареї. Вони необхідні для відновлення нормальної мікрофлори кишечника, яка страждає при постійних проносах. Ліки містять живих біфідо-і лактобактерій, які в нормі живуть в травній системі. Завдяки цьому нормалізується функціональна активність шлунково-кишкового тракту.

До популярних пробіотиків належать:

 • Види і назви протидіарейних препаратів для дорослих і дітей
  Лактобактерин. Засіб є дуже зручним у застосуванні. Його призначають у вигляді свічок або ампул, які містять активні форми кишкових лактобактерій.
 • Бифидумбактерин. Препарат є універсальним засобом, що сприяє відновленню нормальної флори. Випускається ліки не тільки у вигляді таблеток, але і в ректальних свічках. Така форма дозволяє більш ефективно доставити діючі компоненти в товстий кишечник.
 • Бифиформ. Пробіотик показав себе як ефективний і зручний у використанні засіб. Препарат виробляється в капсулах. Призначати його можна як дорослим, так і дітям. Точне дозування ліків варто підбирати в залежності від ступеня тяжкості діареї.

Як підібрати підходящий протидіарейні препарат?

Призначення тих чи інших препаратів буде визначатися тим, яка причина лежить в основі появи проносу. Підбір лікування при діарейним синдромі рекомендується довірити лікарям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Доліхоколон кишечника у дорослих: визначення патології і лікування

При прискоренні кишкової перистальтики використовується Лоперамід і його аналоги. Препарат може призначатися як при важкому отруєнні, так і при незначному кишковому розладі.

Види і назви протидіарейних препаратів для дорослих і дітей
Рекомендуємо почитати:
Брістольський шкала калу: опис і розшифровка
Ліки з групи антибіотиків та антімікотіков вимагають чітких показань до застосування. Вони призначаються при важких кишкових інфекціях, коли без додаткової антибактеріальної терапії обійтися неможливо.

ентеросорбенти — це універсальні засоби, які швидко купируют прояви діареї. Однак варто враховувати, що вони являють собою тільки симптоматичне лікування. Без усунення причини захворювання використання ентеросорбентів не призведе до остаточного одужання пацієнта.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Прибуток — це кошти, які використовуються вже після купірування гострого періоду за допомогою інших груп лікарських препаратів. Вони є завершальним компонентом терапії, який призводить травну систему в норму після тривалого порушення складу мікрофлори. Препарати застосовуються при виражених формах діареї, при яких частим ускладненням є дисбактеріоз.

Види і назви протидіарейних препаратів для дорослих і дітей
Таким чином, ліки при діареї підбираються індивідуально. Вибір препаратів і їх кількість буде залежати від причини виникнення патології, вираженості симптомів і наявності супутніх порушень. Тому при важкій формі харчового отруєння рекомендується відразу звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Протидіарейні кошти для дітей

В ранньому віці організм дитини може неадекватно реагувати на ті кошти, які легко переносяться дорослими, тому необхідно ретельно продумувати можливі способи лікування.

Основною небезпекою при застосуванні ліків під час діареї може бути кишкова непрохідність. Препарати можуть занадто активно затримувати виведення калу, тому в кишечнику накопичуються хвороботворні бактерії і медіатори запалення. Щоб уникнути таких наслідків, необхідно використовувати протидіарейні кошти у дітей тільки при вираженому рідкому стільці, який супроводжується сильним зневодненням організму.

Прийом препаратів обов’язково проводиться під наглядом лікаря дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Пахова грижа у дітей - що робити? Пахова грижа у хлопчиків, у дівчаток: причини, симптоми, лікування. Як визначити пахову грижу у дитини? Операція з видалення пахової грижі.

Найбільш часто в терапії дітей використовуються:

 • Ентеросгель.
  Види і назви протидіарейних препаратів для дорослих і дітей
 • Бифидумбактерин.
 • Лінекс.
 • Хілак Форте.
 • Смекта.
 • Полисорб.
 • Регидрон (для заповнення водно-електролітного балансу).

Протипоказання

 • лікарська непереносимість певних препаратів.
 • кишкова непрохідність.
 • для деяких засобів — дитячий вік і вагітність.
 • виразкова хвороба.

Види і назви протидіарейних препаратів для дорослих і дітей
Рекомендуємо почитати:
Розлади шлунка і кишечника при вагітності: норма і патологія

В яких випадках обов’язково звернутися до лікаря при проносі?

 1. Важка форм а діареї. Якщо стан пацієнта різко погіршується, з’являються симптоми зневоднення, то варто проконсультуватися з фахівцем.
 2. Висока частота дефекацій. Часті позиви до дефекації (більше 3-4 разів на добу) є приводом для звернення до лікаря.
 3. Хронічний перебіг діареї. Якщо симптоми захворювання зберігаються довгий час і не проходять після «домашнього» лікування, то рекомендується проконсультуватися з гастроентерологом. Можливо, в даному випадку діарея є симптомом гострого запального процесу, що розвивається в травній системі.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Ерозія кишечника: причини, симптоми і методи лікування

Alex

Корисні властивості глюкози: для чого потрібна глюкоза, і який вплив робить на організм

Maxim

Флемоксин Солютаб 250 для дітей. Важлива інформація

Maria

Методи поліпшення моторики кишечника: препарати, дієта і вправи

Pasha

Як приймати лоперамид ефективно, дотримуючись обережності

Serega

Аналіз крові на хелікобактер: показники норми і патології, розшифровка

Pasha

Таблетки при гастриті: антациди, інгібітори протонного насоса, антибіотики та інші ліки

Dmitry

Ендоскопічні методи обстеження кишечника: опис і підготовка

Serega

Неспецифічний виразковий коліт: причини, симптоми і методи лікування

Coolio

Інструкція по застосуванню вазелінового масла при запорах

Elena

Иерсиниоз: як проявляється і лікується кишкова інфекція?

Axel

Підготовка хворого до планової операції: як проводиться

Scooby

Залишити коментар