Лікування

Ніаспам, особливості застосування препарату

Ніаспам випускається у вигляді капсул з уповільненим вивільненням і збільшеною тривалістю дії. У кожній капсулі міститься 200 мг активного компонента (гіпохлориду мебеверина) і допоміжні речовини, представлені рослинним маслом, очищеним тальком, колоїдним діоксидом кремнію, микрокристаллической целюлозою і стеаратом магнію.

Ніаспам проявляє спазмолітичну дію. Потрапивши в організм, діюча речовина препарату призводить до блокування кальцієвих і натрієвих каналів в м’язових клітинах, що тягне за собою порушення процесу зменшення поляризації клітинної мембрани і перешкоджає скороченню м’язових волокон.

Сприяє розслабленню гладкої мускулатури шлунково-кишкового тракту, при цьому не робить впливу на скорочення стінок трубчастих органів шлунково-кишкового тракту.

Розпад основних речовин відбувається в тканинах печінки, після чого вони у вигляді продуктів метаболізму виводяться з організму сечову иводящімі органами.

Період виведення препарату з організму становить одну добу. В плазму крові основні компоненти не проникають, проте невелика їх кількість спостерігається в жовчному міхурі.

Показання до застосування

Ніаспам ефективно знімає спазми гладкої мускулатури органів шлунково-кишкового тракту. Ліки швидко усуває спазми при кишкової і жовчної коліці, синдромі подразненого кишечника. Дітям старше дванадцяти років даний препарат призначають при функціональних розладах травного тракту, що проявляються болем у животі.
Читайте: Препарат Бактісуптіл: показання до застосування та відгуки про нього

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Як приймати Ніаспам

Ніаспам потрібно приймати згідно з інструкцією

Препарат Ніаспам призначають по одній капсулі два рази на день через рівні проміжки часу. Капсули слід запивати водою, не розжовуючи, найкраще приймати їх за 20 хвилин до прийому їжі.

Тривалість лікування і максимальну добову дозу повинен визначати лікар залежно від тяжкості патології і загального стану пацієнта. Рекомендована тривалість лікування — 2-4 тижні.

Протипоказання до застосування Ніаспама

Як і будь-який інший лікарський препарат, Ніаспам має свої протипоказання до застосування. В першу чергу, він протипоказаний людям, у яких є в анамнезі алергічні реакції на будь-який з діючих компонентів препарату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Трава сіна від запору: ефект впливу і особливості застосування

Не можна використовувати препарат для терапії дітей молодше дванадцяти років. У певних випадках дані ліки використовують для купірування больового синдрому у вагітних жінок. У подібних випадках вживання даного засобу можливо тільки за призначенням лікаря-гінеколога і тільки в тих випадках, коли очікувана користь для матері вище потенційного ризику розвитку патологій у плоду.

Прийом препарату в дозах, які перевищують рекомендації виробника, дозволений в період лактації, так як діючі інгредієнти Ніаспана не виявляються в грудному молоці, що підтверджено спеціальними дослідженнями. Однак з метою виключення ризику нанесення шкоди здоров’ю дитини не можна самостійно приймати препарат в період грудного вигодовування, а перед його прийомом проконсультуватися з фахівцем.

Можливі побічні реакції

Ніспаспам може викликати перезбудження ЦНС

Про виникнення побічних реакцій під час прийому Ніаспама відомо мало. Як правило, препарат добре переноситься пацієнтами, не викликаючи будь-яких негативних реакцій. У рідкісних випадках відзначається поява легкого запаморочення.

Також є дані про появу негативних реакцій з боку травного тракту, зокрема, розвиток запору або діареї. До негативних реакцій на прийом препарату можна віднести алергічні реакції, які проявляються кропив’янкою, висипаннями, почервонінням, сверблячкою, в одиничних випадках реєструється набряк Квінке.
Читайте: блювотний рефлекс і церукал, показання до застосування та інструкція
Подібні реакції, як правило, проявляються у пацієнтів зі схильністю до алергічних реакцій.

При перевищенні максимальної добової дози даного засобу можливе підвищення збудливості центральної нервової системи.

В цьому випадку слід промити шлунок і нача ь симптоматичне лікування. При появі будь-якого з вищенаведених симптомів слід припинити лікування препаратом і звернутися за кваліфікованою допомогою. Можливо, буде потрібно заміна препарату.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Особливі вказівки

В зв’язку з тим, що при прийомі ліків вірогідний розвиток такого побічного ефекту, як запаморочення, під час терапії ім рекомендується дотримуватися особливої ​​обережності при управлінні транспортним засіб, а також під час занять потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Особливості лікування гострого панкреатиту: найдієвіші ліки

Лікарська взаємодія

Взаємодія Ніаспама з іншими лікарськими препаратами не описано.

Аналоги препарату

У лікарського препарату Ніаспам є кілька аналогів. Так, схоже терапевтичну дію характерно для Мебеверину, Спарекса і Дюспаталина. У складі цих коштів є одне і те ж активна речовина, завдяки дії якого препарати швидко знімають м’язові спазми.

Відгуки про препарат Ніаспам

Про препарат відгукуються переважно позитивно. Пацієнти і медичні працівники відзначають швидке поява терапевтичного ефекту — больові відчуття зникають через 0,5-1 годину після прийому ліків.

Негативних відгуків про препарат дуже мало, так як Ніаспам високоефективний і рідко викликає негативні реакції або погіршує здоров’я пацієнта, тому вважається відносно безпечним для здоров’я лікарським препаратом.

Про причина болю в животі (шлунок, кишечник), розповість відеоматеріал:

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Розлад кишечника і методи його лікування: дієта і препарати

Marina

Ефективне знеболювальне при гастриті

Bobby

Механізми впливу кишечника на імунітет

Lamaxima

Підготовка і проведення МРТ кишечника

Elena

Свічки Натальсід — позбавляємося від делікатних проблем

Elena

Блювотний рефлекс і церукал, показання до застосування та інструкція

Scooby

Історія хвороби хронічний панкреатит: стандартний приклад

Murcia

Харчова алергія: симптоми, причини і методи лікування ( дієта, медикаменти,…

Scooby

Таблетки Панкреатин — інструкція із застосування, опис дії препарату

Alfonso

Ерозивний гастродуоденіт: симптоми і методи лікування патології

Bobby

Що таке аутоімунні захворювання кишечника і як вони проявляються?

Sasha

Аналіз крові на паразитів: здача і розшифровка показників

Sasha

Залишити коментар