Лікування

Симптоми виразкової хвороби шлунка, аналіз досліджень шляхів виникнення виразки

Хелікобактер пілорі — як причини розвитку ерозій і виразок

Лікарські препарати та бактерії відіграють важливу роль в патогенезі шлунково-кишкового розвитку виразки при створенні певних умов, які легко координуються за допомогою сучасної медицини. Пацієнти з проблемами ортопедії, а також пацієнти з порушеннями ревматологічного характеру, часто контролюють свій біль нестероїдними протизапальними препаратами (далі — НПЗП). Вся ця категорія хворих віднесена до групи підвищеного ризику виникнення шлункових виразок.

Традиційно нестероїдні протизапальні препарати були пов’язані з виникненням шлункових виразок. Як правило, захворювання зачіпає верхній відділ шлунково-кишкового тракту інгібіторами виразки з утворенням кровотечі без прориву і викликає характерні симптоми виразкової хвороби шлунка. В даному випадку застосовуються антибактеріальні засоби, які традиційно використовуються для лікування інфекції і сприяють загоєнню виразки. У деяких випадках пацієнтам продовжують терапію з призначенням НПЗП для забезпечення полегшення симптомів.

Багаторічні спостереження і дослідження показали, що інфікування Helicobacter Pylori є найбільш поширеною причиною виникнення виразкової хвороби. Зараження H.pylori піддається лікуванню із застосуванням певних антибактеріальних препаратів, крім НПЗП, а також застосування певних схем в лікуванні для придушення кислотності. Це важливо для клініцистів, провідних пацієнтів з високим рівнем ризику виникнення виразкової хвороби. При діагностуванні наявності H.pylori, лікування повинно бути розпочато негайно і правильно, щоб зменшити наслідки поразки бактеріями.

При розгляді варіантів лікування слід мати на увазі, що частота резистентності до звичайно використовуваним антибактеріальних агентів, може різко зрости в залежно від регіонального проживання хворого. Такий стан може вплинути на первинний варіант лікування і, можливо, обмежити практиків в їх первинному виборі терапії.

У пацієнтів, які використовують НПЗП з одночасним наявністю інфекції H.pylori, ризик побічних ефектів значно збільшується. У деяких випадках може утворитися сумнівний синергічний додатковий ефект. З точки зору забезпечення оптимального догляду за пацієнтами з бактерією H.pylori, адекватне управління виразковою хворобою дозволить оптимізувати управління болю за допомогою НПЗП. У всякому разі, препарати дозволяють контролювати біль, забезпечуючи хворих щодо підвищеним якістю життя.

Индуцированная НПЗП виразка шлунка

Обстеження пацієнта

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Шлунково-кишкова кровотеча, індуковане нестероїдними , відбувається приблизно один раз на 1000 випадків виразкового захворювання. Як правило, це відбувається при неконтрольованих дозах прийому препарату.

Європейські дослідження, присвячені питанню: чому виникають симптоми виразкової хвороби шлунка, були проведені в деяких клініках Данії. На яскравому прикладі досліджуваних пацієнтів, була вибудувана клінічна картина визначення частоти виникнення шлунково-кишкової кровотечі і його ставлення до впливу НПЗП.
Читайте: Основна схема лікування виразки шлунка і дванадцятипалої кишки: варіанти лікування
Дослідниками був відзначений той факт , що препарат Кетопрофен був тісно пов’язаний з дуже високим ризиком розвитку виразки. У той час як Ібупрофен (Motrin, Pharmacia Upjohn Co, Каламазу, штат Мічиган) має мінімальні шанси вплинути не її розвиток. Виникнення виразки шлунка, пов’язане із застосуванням Ібупрофену, склало 1,7 порівняно з 1.2 парацетамолу (ацетамінофен, Tylenol. Макнил, Тітусвілле, Нью-Джерсі). У препаратів:

 • Диклофенак (Вольтарен, Cataflam, Новартіс, Східний Ганновер, Нью-Джерсі)
 • Індометацин (Indocin, Merck, Whitehouse Station, Нью-Джерсі)
 • Напроксен (Naprosyn. Рош, Натлі, Нью-Джерсі)
 • Пироксикам (Feldene, Pfizer, Нью-Йорк, Нью-Йорк),
  шансів виникнення кровотечі у верхньому відділі шлунково кишкового тракту, може бути розцінений, як 4,9: 6.0: 9.1: 13.1 відповідно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Внутрішньочерепний тиск - ознаки, симптоми, лікування. Як виміряти внутрішньочерепний тиск? Норма внутрішньочерепного тиску

Одночасне місцеве використання лікарських препаратів, таких як кортикостероїди і антикоагулянти, призводить до більш високого ризику виникнення кровотеча і я. Пацієнти, які в даний час використовують Аспірин (Aspirinus. Bayer, Моррістаун, Нью-Джерсі) в якості агента кардіо-протектора, також піддаються підвищеному ризику виникнення кровотечі верхнього відділу шлунково-кишкового тракту.

Нестероїдні протизапальні медикаментозні препарати здатні викликати виразку шлунка, модулюються різними механізмами організму, викликаючи пряме цитотоксичну пошкодження епітеліальних клітин зі зниженням активності циклооксигенази 1 і циклооксигенази 2.

Ингибирование зниження активності циклооксигенази 1 і циклооксигенази 2, а також діяльності ферментів в шлунково-кишковому тракті, руйнує слизову оболонку під дією кровотоку, зменшує агрегацію тромбоцитів, ангіогенез і збільшує адгезію лейкоцитів і їх активацію. Процес не обмежується неселективними препаратами, а інгібітори циклооксигенази 2 можуть блокувати шляхи, які беруть участь в загоєнні процесів.
Ендоскопія шлунка

Комплексна діагностика включає в себе повну клінічну картину перебігу захворювання та фізичне обстеження пацієнта . Класифікація ступеня тяжкості захворювання у пацієнта повинна включати оцінку наявності «тривожних симптомів», таких як анемія, кровотеча, блювота і ненавмисна втрата ваги. Найчастіше виразкова хвороба протікає безсимптомно, але залишається небезпечною для життя пацієнта, погрожуючи раптовістю початку кровотечі без будь-яких супроводжуючих ознак наявності виразкової хвороби.

Таким чином, початкова стадія діагностики повинна включати в себе повний огляд прийнятих пацієнтом препаратів і пошук, пов’язаних зі способом життя, причин диспепсії. Це можуть бути побутові аспекти, такі, як вживання алкоголю, куріння або дієтичні фактори. Після проведення початкової стадії діагностики, пацієнт повинен пройти тестування на наявність бактеріальної інфекції H.pylori. У разі необхідності пацієнтом повинно бути отримано відповідне лікування. Також необхідно пройти обстеження гастропротекторних терапії з інгібітором протонного насоса. Золотим стандартом для діагностики шлунково-кишкової виразки є ендоскопічне обстеження, яке дозволяє візуалізувати потенційні виразки і отримати можливість взяття зразка на біопсію specimen.

В разі диспепсії або наявності шлунково-кишкових виразок, викликаних НПЗП, призначається застосування альтернативних засобів , здатних змінити вплив інгібітора циклооксигенази 2. У деяких випадках, при відповідному діагнозі, не забороняється продовження терапії НПЗП з додаванням гастропротекторних агента. Такий метод терапії є найбільш поширеним, і часто призначаються для захисту шлунка від агресивної дії внутрішнього середовища.

Індукований H.Pylori гастрит, як провісник виразки шлунка

Бактерія Helicobacter Pylori є основною причиною виникнення шлунково-кишкового виразки, якщо виключити застосування НПЗП. Helicobacter Pylori — вибаглива, мікроаерофільна, грамотрицательная бактерія сімейства жгутикові. Найпростіше вперше було описано професором Маршаллом. Велика частина зараження інфекцій, що викликається бактерією H.pylori, відбуваються в ранньому дитинстві, можливо, через відсутність оптимальної особистої гігієни. Це явище поєднується з антисанітарією і переповненості сімей країн, що розвиваються 3-го світу.
Читайте: Ліки від виразки і гастриту: опис запальних процесів, симптоми, лікування за допомогою альтернативної медицини
Діагностування H.pylori, може бути проведено через инвазивное і неінвазивний тестування. Найефективнішим тестом вважається ендоскопія. Вона дозволяє лікарю отримати гістологію культури, щоб застосувати полімеразної ланцюгової реакції, або виконати експрес-тест уреази, щоб ідентифікувати організм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Стеноз кишечника: симптоми, лікування і прогноз для життя

Експрес-тест уреази є самим функціональним і може дати своєчасні результати. Тест швидкої уреази заснований на виробництві уреази H.pylori. За допомогою цього тесту зразок тканини поміщають в середу, що містить сечовину і хімічний індикатор. Якщо аміак проводиться (за Уреаза) в зразку, зміна кольору буде вказувати на позитивний результат.

Важливо відзначити, що попередня обробка препаратами зменшує мікробну флору уреази, знижуючи її щільність. Значний вплив мають антибіотики, вісмут, або інгібітори.

Неінвазивний метод діагностики H.pylori, включає уреазний тест дихання, аналіз калових мас, тести на антиген і антитіла. Аналіз антитіл ідентифікує позитивний результат, при наявності в поле зору людських антитіл IgG, поряд з бактерією H.pylori. Цей тест проводиться для встановлення первинного діагнозу, але не представляє кінцевий результат при ліквідації найпростішого. Неінвазивний діагностичний тест може дати позитивний результат навіть через кілька років після ліквідації H. pylori. Дослідження антигену в калових масах складається з 2-х варіантів:

 • поліклональних
 • моноклональних

Ними можна замінити неінвазивний метод діагностики уреазної тесту дихання, який має на увазі прийом з їжею радіоактивної міченої сечовини C14, або не радіоактивні ізотопи C13. Кожен тест специфічний і має, як окремими перевагами, так і деякими недоліками. В залежності від уподобань чи школи, лікуючий лікар призначає нових представників. Тести також призначаються терапевтом суто індивідуально, який визначає, який вид лікування буде встановлений в клінічній практиці.

Дослідження дії препаратів на виразку шлунка

Виразкова хвороба безсимптомно проходить тільки в початкових стадіях

Існують дослідження, які підтримують використання Левофлоксацину (Levaquin Ortho. Макнил Янссен-, Raritan, Нью-Джерсі), що містять схеми лікування в якості третьої лінії терапії. Ці дослідження показали, що Левофлоксацин може бути життєздатною альтернативою стандартним схемам. Левофлоксацин добре переноситься більшістю пацієнтів в порівнянні з іншими, часто призначаються медичними засобами.

В ході позбавлення людського організму від інфікування бактерією H.pylori, успішному лікуванню піддаються близько 80% пацієнтів. Але існує певна частка пацієнтів, які не можуть отримати початкову терапію, оскільки мають індивідуальну непереносимість діючого компонента Кларитроміцин. Якщо початкова схема лікування містить Кларитроміцин, при переході до режиму другої лінії, лікарі не повинні включати даний препарат в курс лікування.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Препарати, в основі яких міститься фторхінолон, не повинен бути використаний в якості першої лінії терапії, оскільки препарати цієї категорії потребують подальшого вивчення їх впливу на організм людини.

Світові дослідники, які проводили порівняльний аналіз доданих методів терапії різних країн відзначають, що європейський метод терапії значно коротше в порівнянні з методиками лікування в США. Проте, короткострокові європейські схеми терапії мають більш високий показник ефективності лікування бактеріальної інфекції H.pylori, що викликає симптоми виразкової хвороби шлунка. Кларитроміцин і Metronidazole можуть провокувати резистентність до антибіотиків у H.pylori. Слід зазначити, що лікування даними агентами, може викликати серію небажаних побічних ефектів.
Читайте: Давайте станемо невразливими, або як визначити виразку шлунка в домашніх умовах

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ознаки хвороби підшлункової залози. Панкреатит, цукровий діабет і рак

Аналіз досліджень шляхів виникнення виразкової хвороби

Хелікобактеріоз як захворювання шлунка

Пацієнти з ортопедичними захворюваннями, віднесені до групи підвищеного ризику шлунково-кишкового виразки в зв’язку з широким використанням НПЗП, потребують постійного контролю запальних процесів, викликаних профілююче ми захворюваннями. Виразкова хвороба є серйозною причиною дискомфорту у тих, хто відчуває болісні симптоми. Ідентифікація виразки у пацієнтів, часто є для лікарів серйозним питанням, оскільки більшість пацієнтів воліють лікувати захворювання без ендоскопічних досліджень.

В даний час існують докази на підтримку гіпотези, що ліквідація H.pylori, при безперервному лікуванні НПЗП дозволить пацієнту продовжити терапію звичними медикаментозними препаратами. Важливо лікувати основну причину виразки шлунка спільно з супутніми захворюваннями з застосуванням нестероїдних агентів. Для терапевта ортопедичної клініки діагностика бактеріального інфікування H.pylori, може виявитися трудомістким, оскільки завісімосіт від того, який тест був обраний для початкової діагностики. Такий підхід може зажадати напрямки до гастроентеролога для подальшого обстеження.

Проте, деякі неінвазивні методи можуть бути використані, для забезпечення надійних результатів для постановки точного діагнозу. Це дозволить швидко провести правильне лікування та уникнути серйозних побічних ефектів. При виборі затяжний форми терапії, виникають побічні явища можуть вплинути на можливість продовження терапії НПЗП ортопедичним пацієнтам, вносячи певну частку дискомфорту викликаються періодичними болями. Таким чином, фармакотерапевтического контролю болю, пов’язаного з їх станом і викликаної запальними процесами, є життєво необхідним.

З усього вищесказаного слід зробити невеликі висновки:

 • Виразкова хвороба повинна стати одним з найбільш значущих захворювань, опікуваних державними чиновниками, повинні взяти турботу про пацієнтів на свої плечі і забезпечити безперебійним постачанням препаратів: нестероїдні протизапальні засоби, пероральними кортикостероїдами і антикоагулянтами.
 • Знання стратегії лікування і діагностики виразкової хвороби є важливими факторами в зменшенні захворюваності пацієнтів. Для цих пацієнтів повинно бути знайдено альтернативне лікування, наприклад, в якості альтернативного НПЗП або зміни до інгібітору ЦОГ 2. Крім того, додавання інгібітору найбільш часто використовується для сприяння загоєнню виразки шлунка.
 • У пацієнтів з інфекцією H.pylori ,, фармакотерапія має важливе значення для точної і своєчасної обробки аналізів.

Виразкова хвороба є серйозною причиною захворюваності в життя пацієнтів , що живуть з цією хворобою. Раннє розпізнавання і лікування можуть запобігти повторному шлункова кровотеча і виразки дванадцятипалої кишки, запалених виразкових поразок, викликаних інфекцією H.pylori або НПЗП.

Більше інформації про виразкової хвороби шлунка і 12 палої кишки ви можете отримати, подивившись відеоматеріал:

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Що таке діарея мандрівників, як виявляється і лікується?

Dmitry

Гангрена кишечника: симптоми, лікування ( хірургія ) і прогноз для життя

Undershmidtther

Консистенція калу у дорослого: де норма, а де патологія?

Murcia

Механізми впливу кишечника на імунітет

Lamaxima

Аципол — схема прийому і побічні дії

Maxim

Тяжкість в шлунку і животі після їжі: патологічні і непатологіческіе причини

Elena

Таблетки від гастриту і виразки. Як розібратися в великому списку?

Coolio

Історія хвороби хронічний панкреатит: стандартний приклад

Murcia

Болячка на мові, як лікувати, основні причини виникнення

Alfonso

Кишкова колька: симптоми і методи лікування патології

Coolio

Детально про дисбактеріозі і методи його лікування ( дієта, препарати )

Andrey

Дія таблеток левоміцетину, відгуки, прийом дорослими і дітьми

Dmitry

Залишити коментар