Здоров'я

Чому йде кров з носа: у дорослого, у дитини? Кров з носа — причини, лікування. Що робити, якщо з носа йде кров без причини? Чому у вагітних йде з носа кров?

 • Споживання невеликої кількості цитрусових і болгарського перцю і, як наслідок, брак вітаміну С також є причиною появи кров’яних виділень з носа. Тому важливо поповнювати раціон, особливо взимку, продуктами, які мають в складі вказаний вітамін.
 • Якщо перед тим, як побачити червоні краплі з носа, людина відчуває шум у вухах і головний біль, то причиною може стати вегето судинна дистонія (лопание судин за рахунок їх хаотичного звуження і розширення). Причиною може стати елементарна зміна погоди.
 • Гормональні зміни в організмі, особливо у дівчаток при критичних днях.
 • Якщо в літній жаркий час у людини починає йти кров носом, то причиною цього є перегрів організму. Взимку така ситуація також може статися. Не дивуйтеся, взимку також може бути висока температура тіла з-за температури під час хвороби.
 • Люди, які часто літають на літаку, стрибають з парашутом, лазять по горах або спускаються глибоко під воду, часто переносять такого роду кровотечі. Все це результат перепаду тиску.

Чому у дитини йде кров носом?

Найчастіше у дітей кров йде з зони Кіссельбаха. Знаходиться ця зона внизу перегородки носа і є густою мережею розгалуження кровоносних судин. У дітей розташування судин занадто близьке до поверхні.

Слизова у малюків тонка і її пошкодження може привести до крововиливу. Найчастіше червоні виділення з носа у дітей можуть бути у віці від року і періодично йти в підлітковому віці.

Часто такий неприємний симптом може бути у дітей без причини. Такий симптом відбувається раптово, і найчастіше кров йде з однієї ніздрі.

Під час нічного кровотечі малюк навіть може заковтнути кров, що на ранок може проявитися в калі, або ж малюк почне рвати з тієї кров’ю. Якщо це сталося раз, то хвилюватися не потрібно. Але, якщо кров’яні краплі з’являються знову і знову, це може бути сигналом небезпечної хвороби.

Причиною таких симптомів у дітей є:

 • Чужорідний предмет, засунутий дитиною в ніс
 • Висихання і поїдання слизової
 • Хронічний нежить

Якщо крім кровотечі у дитини присутні нижченаведені симптоми, то це привід терміново звернутися до лікаря:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

 1. У дитини шкіра волога, він блідий і не розмовляє
 2. Крові втрачено багато
 3. Крім кровотечі також почалися блювотні кров’яні позиви
 4. Кровотеча, яке відбулося після удару по голові

Також пропонуємо вам способи, які допоможуть дитині при кровотечі з носа:

 • Якщо у малюка алергія і застуда, то кров може піти через подразнення слизової. У такому випадку потрібно прикласти холод до м’яких тканин носа. Також слід звернутися до лікаря, щоб вибрати лікування.
 • Якщо в приміщенні, де ви живете, сухо або ж клімат у вашому районі сухий, то кров може текти з носа через висихання слизової. Тут допоможе фізрозчин (1/2 ч.л на 250 г води). Засобом потрібно капати ніс малюкові.
 • При травмі носа також може текти кров з носа. Якщо протягом 10 хв. кров не зупинити, то слід викликати швидку.
 • Часта поява крові може бути ознакою того, що судини сформовані неправильно (найчастіше, з народження) або наявності поліпів. Для цього слід звернутися до ЛОРа.
 • Якщо малюкові приписали будь-які ліки, то кров носом може піти як результат побічних дій. Тут також потрібна консультація лікаря.
 • При проблемах згортання крові потрібно пояснити дитині, що не потрібно колупати в носі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Геморой під час вагітності: лікування та профілактика

Допомогою дитині в даному випадку може бути:

 1. Спокійна мати. Як не дивно це дуже важливо, тому що занепокоєння і паніка матері ніякої допомоги не зроблять, а лише буде втрачено час.
 2. Дитину потрібно посадити і нахилити вперед, щоб кров не потрапила в шлунок.
 3. Не вставляйте в ніс ватяний тампон, а краще затисніть м’яку носову частину на 5-7 хв і, по можливості, прикладіть лід.

Якщо через 20 хв. кровотеча не зупинилася після зазначених рекомендацій, то зверніться до лікаря.

Причини появи крові з носа у дорослих?

У дорослих, як і у дітей, також може проявитися не зовсім приємний симптом, але причини і лікування будуть дещо відрізнятися. Це важливо знати:

 • Підвищення тиску. В даному випадку це найпоширеніша причина, особливо у літніх людей. З віком судини вже більш крихкі і від тиску крові лопаються. Тому, якщо це відбувається регулярно, слід звернутися до лікаря для призначення комплексу лікувальних заходів.
 • При поліпах кров’яні виділення спостерігаються саме вранці. Тому слід хірургічним шляхом видалити слизові відростки, які тиснуть на судини і призводять до кровотеч.
 • Якщо у людини виявлено надниркова пухлина (феохромоцитома), то це також може призводити до розглянутого симптому. В даному випадку відбувається найвища вироблення гормону стресу і підвищення тиску. Всі ці аспекти і призводять до кровотечі.

 • Шкідлива і небезпечна звичка, а саме пристрасть до кокаїну, також призводить до появи крові з носа . Так як даний компонент знищує слизову, і навіть незначний дотик до носа викликає кров.
 • Такі банальні причини, як перевтома або стрес теж є причиною неприємного симптому. А також перевтома і неправильний спосіб життя призводить до крихкості судин, які лопаються. Якщо не налагодити спосіб життя і не нормалізувати отримання потрібної порції вітамін, то такі кровотечі можуть стати частими.
 • При застуді і запаленні слизової, а також вживанні ліків, які сприяють пересушування слизової. Саме тому судини лопаються і йде кров. При застуді кров може йти згустками і навіть містити гній. В даному випадку можна говорити про прогресування запального процесу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому сниться зубна щітка

Схожими з дитячими причинами є:

 1. Перегрів
 2. Висока температура тіла
 3. Слабка згортання
 4. Гормональний збій
 5. Травми різного характеру

Але в будь-якому випадку, якщо ви виявляєте червоні краплі дуже часто або ж регулярно вранці, то слід негайно звертатися до лікаря за консультацією і призначенням лікування.

Чому у вагітних йде кров з носа?

Під час вагітності з жінкою можуть трапитися ься різні ситуації, які можуть викликати у неї паніку. Одним з таких симптомів є кровотеча з носа.

Якщо цей симптом є результатом змін в організмі жінки, то переживати немає причини. Але ж він також може сигналізувати про серйозне захворювання. Тому при першій же появі крові слід відвідати лікаря для проведення огляду.

Причинами можуть бути:

 • Перебудова в організмі. В першу чергу, вона є гормональної, і кров з’являється в першому триместрі. Це відбувається через підвищення прогестерону. У цей період жінка відзначає набряк слизової і закладений ніс. Щоб полегшити стан, вагітна використовує краплі для звуження судин. Саме вони сушать слизову і це призводить, часом, навіть до інтенсивного кровотечі.
 • Звичайний симптом у вагітної жінки — це недолік кальцію. Він також призводить до появи крові вранці або без причини. Також до нестачі цього вітаміну приєднується і вітамін К, що призводить ще й до кровотечі з ясен.
 • Ближче до пологів у жінки може підвищуватися тиск, з’являється набряклість. Як вже описувалося раніше, високі показники тиску нерідко призводять до кровотеч з носа.

Фактори, які привертають до появи червоних крапель:

 1. Пересушене повітря
 2. Тонка слизова і її пошкодження
 3. Слабка згортання крові

Важливо не панікувати при появі неприємного симптому, а правильно надати першу допомогу. Вона полягає в:

 • затискання крил носа на пару хвилин
 • прикладання льоду до перенісся

Не потрібно:

 • Піднімати голову вгору — це призведе до заковтування
 • висмарківаться кров — це призведе до посилення кровотечі

Коли кровотеча припиниться, потрібно акуратно промити ніс водою, щоб виключити появу запеченої крові. Слизову змастіть рослинною олією. Все це потрібно робити дуже акуратно.

Викликати швидку необхідно, якщо кров з носа у майбутньої мами йде більш, ніж 10 хвилин.

В якості профілактичних заходів слід:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Відвідати доктора, щоб виключити можливість наявності патології.
 • Приймати полівітамінні комплекси для зміцнення стінок судин.
 • Придбати засіб для зволоження повітря або просто кропити приміщення з обприскувача. Також необхідно регулярне провітрювання.
 • Щоденне вимірювання тиск і дієта при підвищених показниках.

Чому йде кров з носа вранці і уві сні?

як бачимо, кровотечі з носа — це досить частий симптом. І причин для її виникненню багато. Але також часто у людей виникає кровотеча з носа вранці, без причини. Насправді причини все ж є. Просто не кожен може правильно їх інтерпретувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини прострілів в голові

Основна причина цього симптому — це виснаження слизової. Це відбувається через тривале перебування в сухому приміщенні. При цьому утворюється корочка, яка при видаленні призводить до кровотечі.

Чому уві сні йде кров з носа?

Кров з носа може піти і вночі, що особливо лякає людини. Але причина цього вкрай проста — це підвищення артеріального тиску внаслідок горизонтального положення. Через припливу крові до голови і ламких судин і відбувається носова кровотеча.

Коли людина прокидається, то може також відчувати біль і шум у голові. Але вкрай неприємним є той факт, що зрідка цей симптом може бути сигналом пухлинного процесу. Важливо з’ясувати причину, так як вона може бути злоякісної.

Але також варто враховувати той факт, що кров з носа може піти навіть від зниження температури повітря або тривалого перебування на сонце.

Чому кров з носа йде згустками?

Не варто занадто панікувати, якщо ви побачите кров’яні згустки разом з кров’яними виділеннями з носа. Такий симптом може бути як одноразовим, так і виявлятися регулярно. До того ж, згустки можуть проявлятися без причини.

Найчастіше згустки з’являються:

 • Після травми носа. Це може бути не тільки після перелому, але й звичайної травми. Для початку кров може йти цівкою, а через деякий час з’являться і згустки. Це буде кров, яка підтікає з гояться судин і шматочки застиглої крові.
 • Згустки у старшого покоління виникають через те, що періодично у них виникає невелика кровотеча, яка не виділяється з носа, а згортається в ніздрі. І коли таких виділень стає досить багато для виділення, вони виділяються згустками.
 • Також це може бути результатом побічної явища на який приймається препарат. Найчастіше це препарати для розрідження крові або засоби для судин.
 • Ниркові захворювання.
 • Брак вітамінів С і К, а також рутина. Саме брак цієї речовини і призводить до появи згустків крові.

Якщо при кровотечі або сякання з’являються згустки, то слід:

 • Сісти і нахилити голову вперед
 • Прикласти щось холодну
 • Щільно стиснути ніздрі пальцями, притиснувши великий і вказівний палець один до одного
 • Вставити тампон в ніздрю, що кровоточить (змочити його в перекис або краплі для звуження судин)

Як ми з’ясували, при кровотечі з носа, яке відбувається неодноразово, слід звернутися до лікаря. Так як даний симптом, хоч і відбувається досить часто, але може нести в собі негативні наслідки або бути попередженням про серйозне захворювання. Тому не варто ставитися до цього симптому з зневагою, так як він є досить серйозним сигналом.

Відео: Причини носових кровотеч

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Чому пітніють ноги у дітей, жінок, чоловіків. Чому пітніють ноги, і як з цим боротися?

Bobby

Болить яєчко у чоловіка, хлопчика — причини. Що робити, якщо болить яєчко?

Dmitry

Місячний календар лікування, видалення, імплантації та протезування 2018

Tanya

Ларингіт у дорослих і дітей — симптоми, ознаки, лікування, профілактика. Лікування ларингіту в домашніх умовах

Marina

Прорізування зубів у немовлят: симптоми. Як виглядає прорізування зубів у немовляти? Як полегшити прорізування зубів у немовляти: кошти

Dmitry

Як використовувати тампони

Axel

Камені в жовчному міхурі — причини, симптоми, що робити? Як позбутися від каменів у жовчному бульбашок?

Axel

Червоні плями на животі

Tanya

Бджолиний пилок: як приймати і корисні властивості

Lamaxima

Дієта для годуючих мам — зразкове меню. Дієта після пологів для схуднення для годуючої мами

Alfonso

Часте сечовипускання у жінок — причини, лікування. Часті позиви сечовипускання у жінок без болю і з болями — що робити?

Coolio

Стоматит — причини, симптоми, лікування, профілактика. Як виглядає стоматит в роті? Як вилікувати стоматит в домашніх умовах швидко і ефективно?

Undershmidtther

Залишити коментар