Лікування

Кращий засіб від діареї — індивідуальний підхід

До складу Регідрону входить 5 компонентів.

Найнебезпечніше наслідок діареї — зневоднення або дегідратація. При частому стільці організм втрачає велику кількість рідини.

Коли ця втрата перевищує 20%, настають незворотні наслідки, і людина стає жертвою летального результату.

Наслідками менш значного зневоднення може бути утворення тромбів з -за згущення крові, порушення обміну речовин і процесу виведення продуктів отруєння з організму.

Першим кроком при такій загрозі повинен бути виклик швидкої допомоги і термінова госпіталізація.Чтоби мінімізувати наслідки зневоднення, крім рясного пиття рекомен уется застосування таких лікарських засобів, як Гастроліт і Регидрон. До їх складу входить:

 1. глюкоза,
 2. хлорид натрію,
 3. хлорид калію,
 4. цитрат натрію (Регідрон),
 5. або бікарбонат натрію (Гастроліт).

Препарати приймаються тільки при відсутності блювоти. Вміст пакетика з ліками розлучається прохолодною водою, так як теплий розчин може спровокувати блювотні позиви. Для розведення пакетика Гастроліти потрібно 200 мл води, а для розведення Регідрону — 1 літр. Пити цей розчин рекомендується невеликими ковтками, потроху, але часто.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Якщо діарея рясна, зі значною втратою рідини, супроводжується блювотою, — препарат може виявитися неефективним, потрібно обов’язковий виклик швидкої допомоги.

смекта і Ентеросгель

смекта — одне з найбільш ефективних засобів від діареї.

Препарат смекта по праву вважається одним з найбільш ефективних засобів від діареї завдяки своєму багатостороннього впливу на організм. Ось тільки кілька завдань, що вирішуються цим ентеросорбентом:

 • Виведення з організму токсинів і хвороботворних бактерій.
 • Поглинання надлишку соляної кислоти і активного жовчного секрету.
 • створення сприятливого середовища для розмноження корисних мікроорганізмів.
 • Відновлення оптимального складу мікрофлори кишечника.
 • Посилення бар’єрної функції слизової оболонки шлунка і кишечника завдяки м’якому вистилання її поверхні компонентами препарату.
 • Відновлення клітин слизової після пошкодження. / l i

Читайте: Таблетки від метеоризму допоможуть впоратися з проблемою
В основі препарату Смекта лежать не штучно отримані хімічні сполуки, а природна речовина — спеціальним чином оброблений черепашник. Це дає можливість застосовувати його в дуже широкому віковому діапазоні, починаючи з періоду новонародженості. Смекта не протипоказане ні годуючим, ні вагітним жінкам, вона не проникає через плацентарний бар’єр і не всмоктується крізь стінки кишечника.

На його перистальтику Смекта не впливає, до того ж препарат має приємний смак і запах. Протипоказання мінімальні:

 1. непрохідність кишечника.
 2. індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Виробники лікарського засобу рекомендують при харчовому отруєнні приймати Смекту після промивання шлунка. Початкова доза — 2 пакетика, які розчиняють в 200 мл води. Наступні дози — по 1 пакетику через 8 годин. Такий періодичності дотримуються протягом 3-4 діб, дотримуючись при цьому півторагодинний інтервал між прийомом цього препарату і вживанням інших ліками, а також поділяючи прийом їжі і прийом Смекти.

Вилікувати причину діареї за допомогою Смекти навряд чи вдасться, але можна розраховувати на значне полегшення загального стану хворого. Якщо безконтрольно приймати препарат довше 6-7 днів, з’являється загроза дефіциту необхідних організму вітамінів і мікроелементів, так як цей ентеросорбент при тривалому використанні перешкоджає не тільки всмоктуванню токсинів, але і засвоєнню поживних речовин з кишечника.

Не менш ефективний такий аналог Смекти, як Ентеросгель. Він використовується в будь-якому віці, застосовується аналогічно. З деякими обмеженнями за віком (після 6 років), і станом вагітності застосовуються такі препарати:

 • Полисорб,
 • неоінтестопан,
 • Каопектат (Атапульгіт ).

Маючи такий арсенал ефективних і безпечних засобів, не варто використовувати активоване вугілля, багаторазово поступається цих препаратів по швидкості впливу на токсини і іншим корисним властивостям.

Ентерол і його аналоги з групи пробіотиків

Хілак форте — хороший аналог Ентеролу.

Це засіб зарекомендувало себе ще півстоліття тому і з тих пір анітрохи не втратило своєї популярності. Ентерол — це пробіотик, тому що він містить живі мікроорганізми.
Читайте: Вибираємо ефективні препарати від коліків для новонароджених
В даному випадку — це грибок Сахароміцети буларді. Цей склад ефективний при діареї будь-якого походження, тому що при розладі стільця в переважній більшості випадків порушується баланс мікрофлори кишечника. Корисні властивості Ентеролу:

 1. має протимікробну дію на патогенні бактерії, не зачіпаючи корисні мікроорганізми.
 2. ферменти Ентеролу знищують токсини кишкової палички, що перешкоджає подальшому розвитку діареї.
 3. допомагає стимулювати захисні антитіла і активні ферменти слизової кишечника, зменшуючи тривалість патологічного стану.
 4. не має побічними ефектами і повністю виводиться після закінчення прийому препарату.
 5. компоненти Ентеролу не руйнуються під впливом желудоч ного соку і при одночасному прийомі антибіотиків і сульфаніламідів.

Цей препарат дуже ефективний при «діареї мандрівників», при розладі стільця після лікування антибіотиками, при гострій діареї будь-якої етіології. Існують обмеження для вживання Ентеролу:

 • вік до року через загрозу виникнення грибкового сепсису (є ризик проникнення препарату в кров через тонкої слизової оболонки кишечника).
 • одночасне використання внутрішньовенного катетера через загрозу проникнення грибка в кров хворого.

Це засіб виробляється в капсулах, які можна розкрити (якщо дитина не в змозі її проковтнути), і розвести вміст прохолодною водою. Оптимальна доза для дорослих і дітей до 3 років — 1-2 капсули двічі на добу перед їдою. Курс лікування займає від 7 до 10 днів. Дитині від року до 3 років потрібно дати тільки одну капсулу Ентеролу двічі на добу. Курс лікування у таких дітей не перевищує 5 днів. Аналоги Ентеролу:

 1. Еубікор, що містить пшеничні висівки і пекарські дріжджі.
 2. Хілак форте, який не має ніяких обмежень для застосування.
 3. Лінекс, що містить всі типи корисних бактерій і не має обмежень до прийому.
 4. Бактисубтил, діючий на надмірний ріст патогенної мікрофлори в кишечнику.

Кишкові антисептики — тільки проти бактерій

Альфа Норміс користується хорошими відгуками.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Ця група препаратів для лікування діареї не ефективна, якщо розлад шлунку викликане вірусами.
Читайте: Пр Параті Тальцид як ефективне антацидний засіб
Антисептики не всмоктуються крізь стінки кишечника, не володіють таким побічним ефектом, як дисбактеріоз, ефективні проти бактерій, мають мінімумом протипоказань. Найпоширеніші препарати з цієї групи:

 • Ентерофурил (стопдіар, ніфуроксазид) — не порушує корисну мікрофлору, знищує патогенні мікроби. Препарат не рекомендується приймати вагітним жінкам, в період лактації, дітям в період новонародженості, поєднувати з вживанням спиртного.
 • Альфа Нормікс — його ефективність ще вище, ніж у попереднього препарату. Побічні ефекти практично не зустрічаються на практиці, протипоказаний дітям до 2 років, які годують і вагітним жінкам, хворим з виразкою 12-палої кишки.
 • Интетрикс — частіше використовується при грибкових діареях і «діареях мандрівника». Препарат можна застосовувати для профілактики діареї під час перебування в небезпечних регіонах.

Про Лоперамід — окремим рядком!

Недорогий, але ефективний препарат.

це засіб, що реалізовується під торговими марками Лопедіум, Ларемід, Имодиум, Лоперамід, потрібно приймати дуже обережно.

Справа в тому, що препарат настільки гальмує перистальтику кишечника, що стілець може припинитися на термін до 2-3 днів.

При діареї, викликаної кишковою інфекцією, прийом Лопераміду може спровокувати отруєння організму хворого власної тах токсинами, які своєчасно не видаляються з кишечника, а всмоктуються в кров.

Препарат використовують при секреторною і нервової діареї, гіперкінезах кишечника, при розладі стільця внаслідок хіміотерапії при лікуванні пухлин. У всіх інших випадках його прийом обмежують 1-2 капсулами на добу. При лікуванні діареї слід враховувати причини її виникнення, вік хворого, протипоказання до застосування лікарського засобу. Якщо діарея не купірується протягом 2-3 днів, супроводжується погіршенням самопочуття, слід звернутися до лікаря інфекціоніста або гастроентеролога.

В цьому відео розповідається про ліки, які швидко і ефективно допоможуть прибрати симптоми отруєння, діареї і проносу:

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Стеатоз підшлункової залози: причини, симптоми і лікування

Alex

Які препарати і в якому випадку необхідно приймати для зниження холестерину в крові

Lamaxima

Довжина прямої кишки людини, її вікові особливості

Marina

Суха молочна суміш Nutrilon Omneo

Alfonso

Спайкова хвороба черевної порожнини: як проявляється і лікується патологія?

Alfonso

Препарати для поліпшення перистальтики кишечника

Dmitry

Допомога печінки, інструкція по застосування таблеток Карсил

Scooby

Аналіз крові на паразитів: здача і розшифровка показників

Sasha

Аскаридоз: як проявляється і лікується даний гельмінтоз?

Tanya

Від чого залежить рівень глюкози і які її норми вмісту в крові?

Serega

Метабіотікі: список препаратів і особливості їх застосування

Axel

Препарати бактеріофагів: їх використання, переваги та недоліки

Maxim

Залишити коментар