Лікування

Призначили дослідження: ФГДС — що це таке?

Відрижка при ФГДС — нормальне явище

Обстеження ФГДС проходить в кілька етапів:

 1. Спочатку зів і ротова порожнина пацієнта обробляється спеціальним антисептиком. Це необхідно для того, щоб знизити біль та інші негативні ефекти, що виникають при ковтанні приладу. Якщо у вас коли-небудь були різні алергічні реакції на лікарські препарати, варто негайно повідомити це вашому лікареві.
 2. Через 5-10 хвилин після обробки обстежуваний затискає в роті загубник, що необхідно для повного проходження повітря в легені , і для запобігання механічного пошкодження приладу.
 3. Тепер через загубник в ротову порожнину, шлунок, стравохід або дванадцятипалу кишку вводиться спеціальний апарат, який являє собою тонкий еластичний зонд з ліхтариком на кінці.

Товщина д анного приладу складає приблизно 1 см, а виготовлений він з оптичного волокна. Проведення такого обстеження становить близько 10 хвилин, але якщо необхідно взяти частинки клітин на додатковий аналіз, процес може трохи затягнутися.
Читайте: Чому нам підходить риба в мультиварці на пару? Про користь для травлення такої риби

Коли призначається

Якщо говорити про необхідність проведення ФГДС, то варто відзначити і той факт, що таке обстеження можна проводити і без видимих ​​причин, так як деякі види захворювань, особливо на початкових стадіях, можуть протікати абсолютно непомітно. Безліч лікарів також рекомендують дане обстеження на всякий випадок, тому що будь-яку хворобу легше всього перемогти саме на початковій стадії розвитку. Серед показань, які вказують на пряму необхідність проведення обстеження ФГДС, варто відзначити такі симптоми, як:

 • Постійні болі в районі живота, які носять різний характер, і повторюються з різною частотою. Відчуття дискомфорту в животі.
 • Печія, нудота, постійна відрижка невеликою кількістю повітря або їжею.
 • Постійно повторюється блювота, яка триває протягом деякого відрізка часу.
 • при вже перенесені хвороби: виразках шлунка, дванадцятипалої кишки, або при ракових пухлинах.
 • Різке зниження маси тіла, значне зниження або повна відсутність апетиту протягом досить тривалого періоду часу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Топ - 20 медичних інновацій за 20 років, - рейтингове дослідження

Якщо у пацієнта спостерігаються будь-які симптоми з перерахованих вище, то в ач обов’язково призначить проведення обстеження ФГДС. Якщо ж ви не обстежувалися у лікаря, але у вас спостерігається один, або кілька симптомів з вищеописаних, а також є дискомфорт або хворобливі відчуття, то можна самостійно записатися на процедуру в місцевій лікарні.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Протипоказання

Для проведення ФГДС є деякі протипоказання

Відразу варто відзначити той факт, що ФГДС при вагітності призначається тільки при утворенні певних показань. Необхідність проведення обстеження на певному терміні вагітності повинен визначати лікар. До основних протипоказань до обстеження є:

 • несвертиваемостью крові
 • Загострення бронхіальної астми
 • Коли пацієнт перебуває у вкрай нестабільному стані
 • при серйозних психічних розладах
 • при інфарктах, інсультах

Варто відзначити, що можливість і необхідність проведення обстеження в конкретній ситуації визначається лікуючим лікарем.
Читайте: Похмільний синдром: лікування, яке повертає до життя

Підготовчий етап перед обстеженням ФГДС

на самому початку варто психологічно налаштуватися на те, що дане обстеження аж ніяк не є приємним, але і не доставляє великих больових відчуттів. Перед обстеженням, за 12 годин необхідно повністю очистити шлунок, не їсти і не пити. Обов’язково необхідно взяти з собою невеликий рушник, і всі необхідні документи.

Варто розуміти, що при обстеженні ваш одяг може бути забруднена вмістом шлунку, тому що зригування при ФГДС — це абсолютно нормальне явище.

Під час обстеження пацієнт, як прийнято, розташовується в положенні лежачи на лівому боці. Розмовляти людина при ФГДС не може, але може чути слова і поради лікаря, а також медсестри, завдяки чому процедура проходить більш комфортно. Якщо прилад вже знаходиться всередині, категорично заборонено робити різкі рухи і намагатися його витягнути, так як це може завдати великої шкоди організму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мазь для лікування зовнішнього геморою і що таке геморой, причини, симптоми

Болюча чи сама процедура і чи можливо застосовувати під час неї наркоз

В більшості випадків, для значного зниження хворобливих відчуттів при обстеженні, лікарі застосовують такі лікарські засоби, які надають місцевих ефект знеболення глотки і ротової порожнини, або препарати короткочасної наркозу, які можуть занурити спостережуваного в невеликій сон, який здатний повністю усунути всі хворобливі відчуття і спогади про процедуру.

Найчастіше ФГДС з використанням наркозу використовується для проведення спостережень у дітей або неспокійних хворих, які просто не здатні іншим способом перенести це обстеження.

Якщо не застосовувати наркоз, то ФГДС — це абсолютно не болюча процедура, але в той же час дуже неприємна. Особливо неприємні відчуття з’являються в той момент, коли в ротову порожнину вводиться зонд.

Після процедури

Після процедури можливі несильні болі в животі

Якщо при ФГДС був застосований короткочасний наркоз, то після процедури спостерігається відправляють в спеціальну палату, де він може спокійно перебувати до повного закінчення дії препарату.
Читайте: Медичний препарат Деприм форте, особливості застосування
Якщо при обстеженні було використано тільки місцеве знеболення, то хворий може відразу відправлю ться додому або почекати в коридорі деякий час, який необхідний лікаря на висновок обстеження. Після проведення обстеження ФГДС у деяких пацієнтів можуть спостерігатися такі симптоми, як:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Невеликі болі в районі живота
 • Легка нудота

відразу після проведення процедури, протягом декількох годин коштує не приймати їжу, а також відмовитися від води.

Деякі ускладнення, можливі після ФГДС

варто відзначити, що дуже серйозні ускладнення після проведення ФГДС у пацієнтів спостерігаються вкрай рідко, але їх не можна повністю виключати. Найнебезпечнішим ускладненням після обстеження ФГДС може бути кровотеча, пробій стравоходу, дванадцятипалої кишки або шлунка, а також занесення інфекції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке дифузне зміна підшлункової залози: хвороба, або симптоматика?

Дуже рідко при ФГДС спостерігається летальний результат (1 випадок на 10 тисяч), і часто тільки у пацієнтів з важкими хворобами серцево-судинної системи.

за яких обставин варто звертатися до лікаря після ФГДС

Є кілька чинників, які вказують на те, що після проведення ФГДС необхідно звернутися до лікаря:

 • Сильно підвищення температури тіла вище 38 градусів
 • Чи не проходять, різкі і сильні болі в районі живота
 • Чорний рідкий стілець (чорний пронос)
 • Блювота з домішками крові темно-коричневого кольору

Все симптоми, які вказані вище, можуть бути ознаками дуже серйозних ускладнень. Тому, якщо ви помітили один з вищеописаних ознак, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, який усуне причини їх виникнення.

Тематичний відеоматеріал на тему ФГДС:

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Чому спостерігається кров при дефекації і як діагностувати причину?

Undershmidtther

Як виявити і лікувати поліпи в кишечнику?

Undershmidtther

Як проводять капсульну ендоскопію кишечника?

Maxim

Захворювання ободової кишки, опис хвороб, їх лікування та прогноз

Elena

Саб Симплекс — склад кошти, особливості дозування і можливі побічні ефекти

Maria

Виразка шлунка: як проявляється і лікується патологія?

Alex

Молочнокислі бактерії: це що таке і в чому їх користь

Maxim

Дисбактеріоз кишечника у дітей: симптоми і лікування ( дієта, препарати )

Undershmidtther

Пневматоз кишечника на УЗД: що означає патологія і як лікується?

Scooby

Гострики у дітей: як проявляються паразити і як їх позбутися?

Pasha

Історія хвороби гастрит: навіщо її створюють доктора і що вона в себе включає?

Pasha

Правильне зберігання продуктів для профілактики харчових отруєнь

Undershmidtther

Залишити коментар