Лікування

Лікування хелікобактер пілорі у дітей: які схеми можна використовувати в медикаментозної терапії?

Бактерія Хелікобактер викликає розвиток виразки шлунка.

Бактерія хелікобактер пілорі, проживаючи в травному тракті, паразитує. Це призводить до виникнення певної симптоматики у дитини.

Найбільш часто малюки скаржаться на хворобливість живота. Також захворювання супроводжуються печією і відрижкою, яка має дуже неприємний запах.

Хелікобактер — це спіралеподібна грамнегативна бактерія, яка викликає такі серйозні захворювання, як рак або виразка шлунка. Бактерія є анаеробної і мешкає в повітрі. Саме тому нею досить просто заразиться.

Після потрапляння в шлунок хелікобактер пілорі проводиться поступове зниження опору його слизових оболонок, що призводить до виникнення запального процесу.

В шлунку дитини мікроорганізми починають активно розмножуватися. Саме тому з’являється цілий ряд ферментів, якими проводиться посилення секреції соляної кислоти. В період появи в організмі дитини хелікобактер пілорі захисні властивості слизової оболонки шлунка значно знижуються.

Бактерія в більшості випадків передається через слину. У більшості випадків це явище спостерігається в тих сім’ях, де не дотримуються особистої гігієни. У деяких випадках спостерігається передача мікроба від жінки до її дитині в період внутрішньоутробного розвитку.

Зараження хелікобактер пілорі в більшості випадків проводиться через слину. При появі даної бактерії спостерігається неприємна симптоматика, що вимагає екстреного лікування патології, яке проводиться в три етапи.

Діагностика

При гострих болях у шлунку необхідно звернутися до лікаря.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

При появі симптомів хелікобактер пілорі у дитини необхідно в обов’язковому порядку звернутися за допомогою до лікаря.

Спеціаліст на основі симптоматики поставить попередній діагноз хелікобактер пілорі маленькому пацієнтові. Для його підтвердження застосовуються лабораторні обстеження малюка.
Читайте: Чим корисний селен для жінок, в яких продуктах міститься і небезпечний його недолік
Дитині рекомендується здати аналіз крові. З його допомогою можна визначити наявність антитіл хелікобактер пілорі в крові. Також дитині рекомендується здати аналіз калу. З його допомогою визначаються чужорідні білки в організмі пацієнта, які належать бактерії.

Також рекомендується проведення ендоскопічних обстежень. Вони полягають в застосуванні спеціального обладнання — ендоскопа. З його допомогою проводиться оцінка стану стінок шлунка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Жировики на обличчі: причини виникнення. Як позбутися від жировик на обличчі? Лікування жировик в домашніх умовах

При виникненні необхідності на дослідження беруться зразки тканини зі стінок. Їх відправляють на біопсію, що дасть можливість визначення наявності бактерії в шлунку. Також хворому потрібне проведення дихального тесту.

В період проведення тесту пацієнту необхідно прийняти спеціальну речовину, при розкладанні якого виробляється виділення бактерій. За допомогою тесту можна визначити наявність хелікобактер пілорі по видихуваному кисню.

Для того щоб точно поставити аналіз дитині, рекомендується використовувати в комплексі всі діагностичні методи.

Особливості першого варіанту лікування

Омепразол — ліки для лікування бактерії у малюків.

На першому етапі боротьби з хелікобактер пілорі використовується тільки медикаментозна терапія.

Існує кілька варіантів лікування, що дозволяє вибрати найбільш підходящий варіант в залежно від індивідуальних особливостей організму малюка.

Перший варіант лікування вимагає використовувати інгібітори протонної помпи. Дозування традиційних медикаментів повинна бути стандартною. Найбільш часто маленьким пацієнтам роблять призначення:

  • пантопразолом. Традиційний медикамент приймається по 40 міліграм.
  • Омепразолу. Рекомендується приймати по 20 міліграм лікарського засобу.
  • езомепразола. Добова доза препарату становить 20 мг.
  • лансопразолом. Фахівці рекомендують приймати 30 мг лікарського.

Незалежно від обраного традиційного медикаменту, його прийом повинен проводитися два рази на добу. Також ця схема лікування передбачає застосування Амоксициліну.

Його можуть призначати чотири рази на добу по 500 міліграм або два рази — по 1000 міліграм. Дане аптечні ліки в обов’язковому порядку необхідно поєднувати з кларитроміцин. Даний традиційний медикамент приймається двічі на день по 500 міліграм.

При наявності протипоказань до застосування Кларитроміцину його можна замінити Джозаміцин. Прийом лікарського засобу здійснюється двічі на добу по 1000 міліграм. Аналогом даних аптечних ліків є Ніфуратель, який необхідно приймати двічі на добу по 400 міліграм. Тривалість терапії дитини із застосуванням цієї схеми повинна состалял від 10 до 14 днів.
Читайте: Від чого присмак заліза в роті: причини явища і лікування
Друга схема лікування хелікобактер пілорі полягає в застосуванні тих же аптечних ліків, що і в першій схемі. У неї необхідно додати четвертий компонент — вісмуту Трікалі діцітрат. Даний традиційний медикамент необхідно приймати всередину 4 рази на добу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дифиллоботриоз: шляхи зараження людини, симптоми і лікування

Одноразова доза аптечного ліки становить 120 міліграм. Також дитина може проводити дворазовий прийом традиційного медикаменту по 240 міліграм. Ця схема лікування має таку ж тривалість, як і попередня.

Про симптоми і лікування хелікобактер пілорі дивіться в тематичному відео:

https://www.youtube.com/watch?v = _mK79mDc7Q4 t = 9s

Також в терапії хелікобактер пілорі використовують третю схему лікування. Її використовують в тому випадку, якщо слизова оболонка шлунка з ахлоргидрией атрофировалась. Маленькому пацієнтові необхідно щодня приймати Амоксициллин.

Прийом лікарського засобу може бути дворазовим — по 1000 міліграм або чотириразовим — по 500 міліграм. Також малюкові необхідно два рази на день давати Кларитромицин по 500 міліграм.

При наявності протипоказань до даного аптечного ліків пацієнту рекомендується приймати двічі на добу Джозаміцин по 100 міліграм. Також замість Кларитроміцину можна давати дитині Ніфуратель двічі на добу по 400 міліграм.

Лікування хелікобактер пілорі вимагає використовувати Трікалі діцітрат двічі в день по 240 міліграм або чотири рази рази на добу по 120 міліграм. Тривалість терапії за цим способом становить 10-14 діб.

Якщо після проведення ендоскопії на 10-14 день лікування за результатами було встановлено, що виразковий дефект збережений, тоді дитині необхідно продовжувати давати препарат вісмуту. Аптечні ліки призначається двічі на день по 240 міліграм. Також даний традиційний медикамент використовується для того, щоб поліпшити якість послеязвенного рубця і прискорити редукцію запальних інфільтратів.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Якщо дітям неможливо провести повноцінну антибіотикотерапію, тоді здійснюється застосування четвертої схеми лікування. Вона полягає в застосуванні стандартної дози ІПП. Маленьким пацієнтам призначається чотириразовий прим традиційних медикаментів по 500 міліграм або дворазовий — по 1000 міліграм. Також дітям рекомендовано приймати вісмуту Трікалі діцітрат в стандартній дозі.
Читайте: Чи можливо лікування гастроптоза: в чому особливість захворювання?
Другий варіант четвертої схеми лікування полягає в застосуванні вісмуту Трікалі діцітрата, його необхідно приймати всередину 4 рази на добу. Одноразова доза аптечного ліки повинна складати 120 міліграм. Якщо дитина скаржиться на болючість, то йому призначають ІПП короткими курсами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які вітаміни містяться в молоці різних видів

В період лікування хелікобактер пілорі необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, що забезпечить високу ефективність.

Другий варіант і його особливості

Пантопразол — допоможе позбутися від бактерії у дітей.

Якщо при використанні першого курсу лікування хелікобактер пілорі позитивний терапевтичний ефект відсутній, тоді використовують другу схему, яка має два варіанти.

Перший з них вимагає використовувати од ін з ІПП. Доза аптечних ліків повинна бути стандартною.

Також маленьким пацієнтам роблять призначення стандартної дози вісмуту Трікалі діцітрата. Дана схема лікування має на увазі застосування Метранідозола.

Дане аптечні ліки застосовується тричі на день по 500 міліграм. При хелікобактер пілорі в обов’язковому порядку необхідний прийом тетрацикліну. Його необхідно використовувати чотири рази по 500 міліграм. Терапія за цією схемою лікування проводиться 10-14 діб.

Другий варіант цієї схеми має на увазі застосування будь-якого ІПП, який підходить дитині відповідно до його індивідуальними особливостями. Також необхідний прийом Амоксициліну. Дозування традиційного медикаменту повинна бути стандартною.

Його в обов’язковому порядку поєднують з вісмуту Трікалі діцітрат в стандартній дозі. Також необхідно приймати фуразолідон. Традиційний медикамент призначається чотири рази на день по 100 міліграм. Тривалість лікування, така ж, як і в попередньому варіанті.

Також для терапії хелікобактер пілорі можна використовувати ще один варіант. В даному випадку доктора виробляють призначення Амоксициліну, а також одного з ІПП. Доза традиційних медикаментів повинна бути стандартною.

Схема лікування вимагає одночасного прийому рифаксиміну. Аптечні ліки рекомендується приймати два рази на день по 400 міліграм. Також необхідно пацієнту давати стандартну дозу вісмуту Трікалі діцітрата .

Завдяки кількома варіантами лікування лікар може підібрати для дитини найбільш ефективну терапію в залежності від особливостей протікання хвороби .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Схожі статті

Що можна їсти при гастриті шлунку і які базові принципи дієти

Bobby

Як пити активоване вугілля при отруєнні: інструкція із застосування

Bobby

Панкреатит і алкоголь: чи можна, наслідки вживання

Alex

Непрохідність кишечника: основні ознаки, причини і методи лікування

Andrey

Коли призначають препарат Церукал в ампулах, показання, побічні ефекти

Sasha

Проктит: симптоми і методи лікування ( дієта, препарати хірургія )

Pasha

Причини здуття живота і підвищеного газоутворення, методи лікування

Alex

Використання спринцівки для відводу газів дитині: алгоритм дій

Maria

Проносні свічки від запору: список ліків і інструкція із застосування

Scooby

Бактісуптіл для дітей: показання до застосування, спосіб застосування

Murcia

Масло льону для схуднення: як застосовувати

Pasha

Чому нам підходить риба в мультиварці на пару? Про користь для травлення такої риби

Lamaxima

Залишити коментар